Rīgā noritēs starptautiskās adžiliti mēra kausa sacensības

3. Maijs, 2018

Garajās brīvdienās (4.,5. un 6. maijā) sporta kompleksa “Ķeizarmežs” (Ezermalas iela 30, Rīga) stadionā noritēs jau trešās starptautiskās suņu sporta adžiliti sacensības "Rīgas mēra kauss". Trīs dienu laikā adžiliti iesācēji un meistari (pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieki un godalgotu vietu ieguvēji) parādīs savu veiklību, precizitāti un azartu adžiliti trasēs, kuras tiesās tiesnesis no Šveices - Saša Grunders.


Vairāk kā 150 sportistu pāri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Šveices un Čehijas cīnīsies par sacensību galveno balvu - Rīgas mēra kausu. Trīs auguma kategorijās (mazie, vidējie, lielie) tiks pārstāvētas gan šajā sporta veidā populāras, gan retas suņu šķirnes.

Apmeklētāji varēs izvēlēties savus favorītus un just viņiem līdzi, kamēr viņi pārvarēs trasi. Mūsu mērķis ir adžiliti popularizēšana un attīstīšana Latvijā, kā arī palielināt šī sporta veida turnīru apmeklētību, lai pievērstu cilvēkus aktīvam dzīvesveidam.

Foto: Riga.lv

Adžiliti - (angļu. agility - ātrums, veiklība) ir ļoti aizraujošs un azartisks suņu sporta veids, kurš strauji gūst popularitāti visā pasaulē. Sportists vada savu suni pa šķēršļu trasi tiesneša noteiktajā secībā. Tiesnesis vērtē izpildes precizitāti un pareizību, bet hronometristi uzņem laiku katram pārim. Uzvar tas pāris, kurš veiks trasi ātrāk par citiem un bez kļūdām.

Saimnieks nedrīkst pieskarties ne sunim, ne šķēršļiem, bet vadīt suni drīkst tikai ar balsi, žestiem un ķermeņa valodu, kas prasa no abiem komandas locekļiem – cilvēka un suņa – veiklību un reakcijas ātrumu.

Nāciet atbalstīt četrkājainos sportistus!

Sacensību starts: 4., 5. un 6. maijā, plkst. 9.00. Ieeja – bez maksas.

Sacensību organizatori: Latvijas Aitu un Ganu Suņu Audzētāju Klubs (LAGSAK), biedrība "Suņu sporta attīstības centrs" (SSAC), pasākums tiek rīkots ar LiveRīga, kā arī Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) atbalstu.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv