Rīgā noritēs kinomaratons "Izstādes uz kino ekrāna"

10. Janvāris, 2018

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā Ārzemju mākslas departaments "Rīgas birža" sadarbībā ar kinoteātri “Kino Citadele” jau ceturto reizi rīkos ciklu "Izstādes uz kino ekrāna" - mākslas un kino cienītāji uz lielā ekrāna varēs apskatīt pasaules mēroga izstādes, ieskatīies vadošo muzeju un galeriju aizkulisēs. Šogad skatītājus sagaida ceļojums no 15. gadsimta līdz mūsdienām.


Šajā aizraujošajā ceļojumā ieplānotas sešas pieturvietas: Hieronīms Boss, Jans Vermērs, Kanaleto, Kacušika Hokusai, Deivids Hoknijs un Pols Sezans.

Foto: publicitātes

Pirmais seanss noritēs jau 11. janvārī, plkst. 19.00 - "The Curious World of Hieronymus Bosch", kas veltīts Hieronīma Bosa 500 gadu jubilejai. Šajā pašā laikā 25. janvārī skatītājiem tiks piedāvāts neparasts skatījums uz slaveno holandiešu mākslinieku Janu Vermēru. Seanss, kas veltīts Kanaleto, ielplānots 8. februāra plkst. 19.00, savukārt 22. februārī šajā pašā laikā tiks izrādīta filma par mākslinieku Kacušiku Hokusai. 8. marto ieplānota filma ar Deivida Hoknija izstādi un interviju, savukārt 22. martā maratonu noslēgs filma par Sezana darbiem.

Kinoseansu grafiks un detalizēts filmu apraksts pieejams šajā saitē, šeit ir iespējams arī iegādāties biļetes.