Rīgā noritēs izstāde no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas

24. Janvāris, 2018

No 2018. gada 27. janvāra līdz 15. aprīlim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas.


Polijas Tēlniecības centrs Oroņsko sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA, Ādama Mickeviča institūtu Varšavā un ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā atbalstu rīko izstādi “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”, kas notiek Polijas neatkarības atgūšanas un Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienā.

Par projekta moto ir izvēlēts Darjas Maļickas (Daria Malicka) darbs “Kunszt” jeb “Artistry” – jēdziens, kuru latviešu valodā varētu tulkot kā “meistarība, lietpratīgums, mākslinieciskums”. Šie vārdi raksturo pēdējos simts gados vairāku poļu mākslinieku paaudžu radītās skulptūras, objektus, instalācijas un video filmas, kas no aptuveni 2000 darbu lielās kolekcijas ir atvestas uz Rīgu.

Foto: Miroslavs Balka (Mirosław Bałka). Kains. Fragments. 1987. Audums, cements, akmens. EGIT fonda deponējums. Foto: Marcins Kuncevičs (Marcin Kuncewicz)

Foto: Katažina Kobro (Katarzyna Kobro). Akts. 1949. Bronza. Polijas Tēlniecības centra Oroņsko kolekcija. Foto: Marcins Kuncevičs (Marcin Kuncewicz)