Rīgā gaidāms stiprs sals, bērni varēs neapmeklēt skolu

21. Februāris

Rīgā kļūst arvien aukstāk un aukstāk. Taču galējība vēl nav sasniegta - saskaņā ar pašreizējām prognozēm, otrajā nedēļas pusē termometra stabiņš Rīgā noslīdēs līdz pat -27 grādiem pēc Celsija skalas.


Šī nedēļa būs ļoti auksta. Piektdien Latvijā ieradīsies neliels ciklons no Baltijas jūras ar sniegu un nelielu sniegputeni. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka svētdienas naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz -21 grādam, dienā temperatūra pakāpsies līdz -11 grādiem. Naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra noslīdēs zem -15 grādiem, dienā sals nedaudz atkāpsies, bet jaunus apgriezienus uzņems otrdien - dienā gaidāmi -19...-23 grādi.

Izglītības kvalitātes valsts dienests atgādina: bērni vecumā līdz 12 gadiem var neiet uz skolu, ja temperatūra ir zemāka par -20 grādiem, bērni, kuri ir vecāki par 13 gadiem - ja temperatūra ir zem -25 grādiem pēc Celsija.

Taču vecākiem ir jānovērtē situācija patstāvīgi un lēmums jāpieņem pašiem. Ar Ministru kabineta noteikumiem iespējams iepazīties šeit.