RIGA FASHION WEEK: kas būs modē nākamajā sezonā

31. Oktobris, 2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās 27. Rīgas modes nedēļa, kas no 24. līdz 28. oktobrim pulcēja vienkopus starptautisku modes sabiedrību Latvijas galvaspilsētā. RIGA FASHION WEEK laikā norisinājās ne tikai Latvijas un ārzemju dizaineru modes skates, bet arī vairāki radoši un izglītojoši pasākumi. Par galvenajām pasākuma tendencēm un par to, ko būs stilīgi valkāt nākamajā pavasara/ rudens sezonā, portālam Riga.lv pastāstīja stiliste Olga Magone.


“Šogad latviešu dizaineri bijuši ļoti ieturēti un galvenokārt savos apģērbos ir kā nobijušies no dažādām jaunajām tendencēm, kuras nedaudz agrāk tika izrādītas lielajās Modes nedēļās Ņujorkā un Parīzē. Galvenokārt apģērbi ir komerciālāki. Tomēr daudzi modeļi atšķīrās pēc kvalitātes līmeņa,” atzīmē Olga Magone.

Jo īpaši atmiņā saglabājušās latviešu dizaineru Katya Katya (Katja Šehurina) un NÓLÓ skates. “Maigā un romantiskā Katya Katya bija galvenā trešās dienas skate, bet ugunīgais NÓLÓ šovs – Modes nedēļas piektās dienas noslēgums. Ļoti oriģināls sniegums, modeļu dažādība – tas viss paceļ šo zīmolu latiņu līdz pasaules līmenim. Šogad modē ir logotipi, izmantojot ātrās ēdināšanas elementus. NÓLÓ šo ideju ir atbalstījuši un pasnieguši savā veidā. Gribētos, lai arī rīdzinieki, neskatoties uz pelēcību visapkārt, ieviestu savā garderobē šādu spilgtumu un inovācijas,” turpina dizainere.

Foto:

Foto:

Foto: publicitātes

Piemēram, NÓLÓ apģērbos daudz izmantota asimetrija, interesanti pasniegts klasiski melnais-baltais, izmantoti daudz apģērbu slāņi.
Daudzus viesus aizrāva ārzemju mākslinieku apģērbi – Lena Lumelsky (Beļģija) un DiLiborio (Itālija). Viņi, tāpat kā citi autori, izmantojuši šīs sezonas krāsas – rudzupuķu krāsu, dažādu variantu ceriņu toņus, mierīgus zaļos un dzeltenos toņus. Visas šīs krāsas būs modē nākamajā sezonā. Bet nevajag aizmirst arī par spilgtumu.

This Is A Limited Edition skatē tika izmantots daudz spilgtu krāsu 80. gadu stilā – spilgti rozā, sulīgi violetā. No aizgājušā gadsimta aizgūtas ne tikai krāsas, bet arī spilgta kosmētika, interesantas frizūras. “Dizaineri cenšas pasniegt šos tērpus nevis tīrā veidā, bet gan sajaukt ar mūsdienu tendencēm. Itāļi DiLiobiro ļoti iepriecināja ar etnisku stilu – kapucēm un bārkstīm. Ļoti interesantas ir daudzslāņainas kleitas, kas izrotātas ar bārkstīm – tas kļuva par fināla akordu viņu kolekcijas skatē. Tāds kā etniskais šarms, kas sajaukts ar roku,” skati apraksta Olga Magone.

Foto:

Foto:

Foto: publicitātes

Un viņa turpina: “Ļoti priecē tas, ka šajā skatē bija maz sporta apavu. Sievišķība un grācija atgriežas. Atgriežas apavi uz ļoti augsta papēža.”

Foto:

Foto:

No vīriešu kolekcijām jo īpaši iepatikās itāļu One Wolf kolekcija. Ļoti interesantu skati sport casual stilā izrādījuši Reserved dizaineri – lēta, pieejama, ļoti piemērota sportam un vērojama sezonalitāte, kas piemērota Latvijas laika apstākļiem. Apģērbu prezentējusi jauno akrobātu komanda no Ogres, kas šovam piešķīris vēl lielāku pievienoto vērtību.
Īpašu stipendiju bērnu modē saņēmis zīmols “Paade Mode” (Itālija).

Tāpat kā iepriekš, modē ir kosmētika vai nu “nude” stilā, vai “kara krāsojums” 80. gadu stilā.

No aksesuāriem daudz pārstāvētas cepures – lielas, platas un kovboju cepures.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto:

Foto:

Foto:

Foto:

Foto:

Foto:

Foto: