Rīgā darbu testa režīmā sākusi elektrisko skrejriteņu noma

8. Aprīlis

Rīgā darbu testa režīmā sākusi elektrisko skrejriteņu noma „ATOM”, kas pagājušajā gadā ieguva jauno uzņēmēju atbalstam paredzēto pašvaldības finansējumu grantu programmā „Atspēriens”.


Kā norāda uzņēmumā, Rīga ir pirmā pilsēta Baltijas valstīs, kur tagad ir pieejams citviet pasaulē tik populārais pakalpojums.

Šobrīd uzņēmums „ATOM” velonovietnēs Rīgā ir izvietojis dažus desmitus elektrisko skrejriteņu. To atrašanās vietas tiešsaistē var redzēt aplikācijā rideatom.com vai ‘App Store’. Pašlaik aplikācija ir pieejama tikai tālruņiem ar iOS programmatūru, taču drīzumā aplikācija būs pieejama arī to tālruņu lietotājiem, kam ir ‘Android’ programmatūra.

Samaksu ATOM iekasēs tikai par to laiku, kad skrejritenis ir izmantots - 0.90 eur ir nemainīga maksa par brauciena uzsākšanu, savukārt pēc tam braucējs maksā 0,09 eur par minūti. Taču, ja skrejritenis ir iznomāts uz vairākām stundām, maksimālā viena brauciena cena viena dienā ir 14 eur.

Foto: publicitātes

Samaksu „ATOM” iekasē tikai par to laiku, kad skrejritenis ir izmantots. Skrejriteņi pilsētā ir pieejami katru dienu no plkst. 7.00 līdz plkst. 23.00. Naktī „ATOM” tos nogādā servisā apkopei un bateriju uzlādēšanai.

Plašāka informācija par skrejriteņu nomas pakalpojumu un „ATOM” nākotnes plāniem pieejama šeit.

Foto: publicitātes


Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu „Atspēriens“, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, kā arī sekmēt jaunas uzņēmējdarbības un uzņēmēju produktu popularitāti.

Kopš 2009. gada „Atspērienam” pieteikušies vairāk kā 1700 dalībnieki, no kuriem vairāk nekā 160 dalībnieku ir saņēmuši atbalstu. To vidū ir tādi populāri uzņēmumi kā SIA „Gamechanger Audio” (www.gamechangeraudio.com), dekoratīvo gaismas burtu ražotāji SIA „Piku” (www.piku.lv), bērnu apģērbu ražotājs SIA „HEBE” (www.hebe.lv), Latvijā izstrādātas audio sistēmas ražotāji SIA „Certes Technologies” (www.certestechnology.com), robotikas konstruktora „SumoBoy” radītāji SIA „RobotNest” (www.robot-nest.com) un citi.

Grantu programmu „Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar „Altum”. „Atspēriens” aktualitātēm var sekot līdzi interneta vietnē: www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs: Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma „Atspēriens”) kā arī interneta vietnē: www.altum.lv.