Rīgā būs iespēja bez maksas veikt tuberkulozes pārbaudes

12. Marts

No š.g. 19.līdz 27. martam jau ceturto gadu Rīgā notiks pasākumi, kas veltīti Tuberkulozes (turpmāk - TB) izplatības ierobežošanas dienai, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 24. martā. Šo pasākumu laikā iedzīvotājiem bez maksas tiks piedāvātas speciālista konsultācijas par TB un plaušu veselību, kā arī būs iespēja veikt krēpu testa izmeklējumus. Akcijas ietvaros, no 12. marta līdz 3. aprīlim darbosies arī informatīvais tālrunis.


Kā liecina Pasaules Veselības organizācija dati, katru dienu pasaulē tiek reģistrēti 28 000 jauni tuberkulozes gadījumi. Šī ārstējamā infekcijas slimība ik gadu izdzēš 1.8 miljonu cilvēku dzīvību visā pasaulē. Latvijā saslimstība ar tuberkulozi būtiski samazinās ar katru gadu. Kopš slimības uzliesmojuma 1998. gadā, saslimstība ar tuberkulozi ir mazinājusies vairāk kā trīs reizes, pateicoties inovatīvām pieejām slimības diagnostikā un ārstēšanā, kā arī starpsektoru sadarbībai pacientu aprūpē.

Neskatoties uz tuberkulozes samazinājumu, mediķi vērš uzmanību uz satraucošām problēmām, kuras novēro savā darba ikdienā – nereti pacienti vēršas pie ārsta novēloti, ar smagu, ielaistu slimību, patvaļīgi pārtrauc ārstēšanos, tādejādi apdraudot apkārtējos un pēc laika atgriežas ārstniecības iestādē smagā stāvoklī.

Akcijas ietvaros, no 12. marta līdz 3. aprīlim darbosies Latvijas Tuberkulozes fonda informatīvais tālrunis 26626161, uz kuru zvanot darba dienās, no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, būs iespēja saņemt informāciju par Pasaules Tuberkulozes dienai veltīto pasākumu precīziem norises laikiem un vietām. informācija: www.veselsridzinieks.lv, www.tuberkuloze.lv.

Foto:

Uz doto bridi zināmas vietas, kur varēs saņemt speciālista konsultācijas par tuberkulozi, ka arī būs iespēja veikt krēpu testu. Akciju organizē Rīgas domes Labklājības departaments, sadarbībā ar Latvijas Tuberkulozes fondu. Visi minētie pasākumi ir pieejami bez maksas, un iepriekšējs pieraksts apmeklējumam nav nepieciešams.