Rīgā atkal uzplauks draudzības koks!

3. Jūlijs, 2019

“Draudzības ziedlapiņas” ir viena no skaistākajām vasaras akcijām un arī šogad tā atkal noritēs Bastejkalnā. Pasākuma norises laiks – 7. jūlijs no plkst. 12.00 līdz 20.00.


Ikviens interesents var atnākt ar savu lentu vai izvēlēties lentu uz vietas, lai iedomātos vēlēšanos, atzītos mīlestībā, pateiktu paldies vai pateiktos tuviniekiem un draugiem.

Akcija noritēs jau sesto reizi un katru gadu tajā piedalās aptuveni tūkstoš cilvēku. Tie ir gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi.

Pasākuma idejas autori ir radošie rīdzinieki Deniss Tumakovs un Jeļena Tonova. Akcija radīta par godu jauniešu draudzībai, bet pēc tam viņi ir nolēmuši piesaistīt tai visus tos, kuriem draudzība ir kaut kas vairāk, kā vienkārša saziņa.

“Sākumā mēs aicinājām ikvienu interesentu atnest lentītes par godu saviem draugiem. Un tādējādi izteikt viņiem pateicību, izpaust mīlestību un vēlreiz papriecāties par to, ka ir izdevies satikt dvēselei tik tuvus cilvēkus. Bet uz lentām rakstīja ne tikai vārdus: pasākuma dalībnieki ievēlējās vēlēšanās, atzinās mīlestībā un atstāja novēlējumus ne tikai tuviniekiem, bet arī visai pasaulei,” stāsta akcijas rīkotāja Jeļena Tonova.

Lentītes tiek pieņemtas vienu dienu, bet koku tās rotās divas nedēļas. Pēc pasākuma noslēguma visas lentītes tiek saudzīgi noņemtas no koka, sapītas bizēs un noglabātas pie rīkotājiem, taču nākamajā gadā atkal piestiprinātas pie koka kopā ar pārējām “ziedlapiņām”.

“Lentītei jābūt ne mazāk kā divus metrus garai. Mēs neļaujam tās piekarināt patstāvīgi – tādi ir akcijas noteikumi. Ar visiem “augstajiem darbiem” es nodarbojos personīgi, tāpat kā uzņemos atbildību par notiekošo. Ir ļoti patīkami, ka jaunieši nāk ar jau sagatavotām lentām, kas dažādi izdekorētas vai izšūtas no dažādu veidu diegiem. Arī uz vietas mēs izdalām “ziedlapiņas” pilnīgi bez maksas un esam patiesi priecīgi, kad mums atnes papildu spoles tiem, kuri nav paguvuši parūpēties par savu lentu,” atzīmē otrs rīkotājs Deniss Tumakovs.

Uz “draudzības ziedlapiņām” dalībnieki raksta savus ziņojumus, bet reizēm viņi tos šifrē ar simboliem, kuri zinām tikai viņiem pašiem.

Akcija katru gadu tiek saskaņota ar Rīgas domi.