Rīdziniekus aicina ieteikt vietas publisko atkritumu šķirošanas punktu izveidei Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā

22. Aprīlis

SIA „Eco Baltia vide”, kas no 20. maija turpmākos septiņus gadus plāno apsaimniekot sadzīves un šķirotos atkritumus Rīgas pilsētas Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā, aicina iedzīvotājus paust savu viedokli par ērtākajām publisko šķirošanas punktu atrašanās vietām.


Lai samazinātu poligonos noglabājamo atkritumu daudzumu, SIA „Eco Baltia vide” prioritāte ir būtiski paplašināt atkritumu šķirošanas pieejamību. Uzņēmums plāno tuvāko divu gadu laikā panākt, ka no kopējā Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā radītā sadzīves atkritumu apjoma vismaz 40 % ir šķirotie atkritumi, kas nonāk pārstrādē.

„Mūsu mērķis ir jau tuvākā pusgada laikā izveidot vismaz 400 publiskos atkritumu šķirošanas punktus abās mūsu apsaimniekotajās teritorijās, kuros varēs šķirot stikla un vieglo jeb papīra, metāla un plastmasas iepakojumu. Rīgā diemžēl atkritumu šķirošana līdz šim bijusi novārtā, un vidēji tikai aptuveni 13–16 % no atkritumiem nonāk pārstrādē. Tāpēc vēlamies paplašināt infrastruktūras tīklu pēc iespējas drīzāk, nevis divos gados, kā to paredz iepirkums. Lai šos punktus izveidotu iedzīvotājiem ērti sasniedzamus, aicinām Ziemeļu rajona un Vidzemes priekšpilsētas iedzīvotājus aktīvi iesaistīties un, aizpildot aptaujas anketu, ieteikt vietas, kur varētu atrasties atkritumu šķirošanas konteineri, ” aicina SIA „Eco Baltia vide” valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Iedzīvotāju ieteiktās vietas tiks apkopotas un izvērtētas, veidojot šķirošanas punktu pārklājumu Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā.

Anketa, kas būs aktīva līdz 15. maijam, pieejama šeit: ej.uz/EBV_skirosanas_punkti

Vienlaikus saistībā ar atkritumu apsaimniekošanas kārtības izmaiņām Rīgā, kas paredz, ka katrā no četrām zonām darbosies konkrēts atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums, jau no 14. aprīļa pakāpeniski Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā un Kurzemes rajonā tiek noņemti „Eco Baltia vide” iepakojuma (plastmasas, metāla, kartona) un stikla šķirošanas konteineri. Ar pilnu adrešu sarakstu, kur „Eco Baltia vide” atkritumu šķirošanas konteineri no 14. aprīļa pakāpeniski tiek noņemti, iespējams iepazīties šeit: https://ej.uz/izmainas_skirosana

Centra rajonā, Latgales priekšpilsētā un Kurzemes rajonā sadzīves atkritumu apsaimniekotājs SIA „Clean R” no 20. maija veidos jaunus šķirošanas punktus. SIA „Eco Baltia vide” savus noņemtos konteinerusizmantos publiskās infrastruktūras uzlabošanā Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā. Savukārt Zemgales priekšpilsētā arī turpmāk iedzīvotājiem būs pieejami līdz šim novietotie stiklam un „vieglajam” iepakojumam paredzētie zvanveida konteineri.

Privātmāju iedzīvotāji Ziemeļu rajonā un Vidzemes priekšpilsētā varēs SIA „Eco Baltia vide” pieteikt individuālus šķirošanas konteinerus vai arī kopīgus šķirošanas konteineriem uz vismaz 10 privātmājām, kuru uzstādīšana un izvešana tiks nodrošināta bez maksas. Tāpat par samazinātu cenu iedzīvotāji varēs šķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus.

Vasaras vidū Vidzemes priekšpilsētā un Ziemeļu rajonā plānots palielināt arī tekstila šķirošanas konteineru skaitu no šī brīža trīs līdz vismaz 10 konteineriem, lai iedzīvotāji varētu nodot nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus.