Rīdzinieku sniegums atkal patīkami pārsteidz Brēmenes publiku

22. Oktobris, 2019

Gandrīz 20 gadus Brēmenē norisinās projekts „Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris”, ko organizē Brēmenes Mūzikas skola. Projektu atbalsta Vācijas Federālā ģimenes, senioru, sieviešu un jaunatnes lietu ministrija, Brēmenes pilsēta, kā arī vairākas sabiedriskās organizācijas. Šajā projektā ik gadu piedalās arī Rīgas mūzikas skolu audzēkņi.


Projekta laikā dažādu valstu jaunieši iegulda pamatīgu darbu, lai sagatavotu koncertprogrammu diriģenta Martina Lenca (Martin Lentz) vadībā. Šogad no 2. līdz 14. oktobrim 11 valstu jaunie mūziķi sagatavoja koncertprogrammu, kurā atskaņoja latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbu “Lauda”, Vitolda Lutoslavska (Withold Lutoslawsi) koncertu orķestrim ar čello, kā arī Gustava Mālera (Gustav Mahler) 1. simfoniju. Projekts noslēdzās ar galā koncertiem Brēmenes lielākajā koncertzālē „Glocke”.

Šogad Latviju Starptautiskajā jauniešu simfoniskajā orķestrī pārstāv Rīgas mūzikas skolu audzēkņi: vijolnieces Nikola Valaine un Augustīne Celmiņa, kontrabasists Jēkabs Bernāts, obojiste Evelīna Patrīcija Tēverga, trombonists Kristofers Pētersons, fagotists Reinis Isaks, klarnetists Rolands Arnis, flautiste Elza Heisberga, mežradznieki Dāvis Benfelds, Emīls Jauja un Matīss Lektauers, sitamo instrumentu mūziķis Edvards Pauls Muzikants, trompetists Jēkabs Reinis un arfiste Elizabete Gulbe.

“Aizbraucot uz Brēmeni un piedaloties šādā projektā, jauniešiem ir lieliska iespēja sajust pasaules elpu un būt vienotiem ar vairāk nekā 100 jauniešiem no dažādām valstīm. Vienoti mūzikā, vienoti kultūrtelpā, vienoti interesēs un attieksmē pret dzīvi. Tā ir lieliska iespēja sajust ikdienas dzīvi Vācijā, dzīvojot divas nedēļas vietējās ģimenēs. Tā ir lieliska iespēja apzināties un sajust savu profesionālo varēšanu, jo katru gadu, arī šogad Latviju, Rīgu pārstāvošie jaunieši, ir orķestra labāko mūziķu rindās. Tā ir iespēja sajust prieku un gandarījumu par daudzajos skolas gados apgūto mūzikas valodu. Daudziem jauniešiem piedalīšanās šajā projektā ir apstiprinājums iet tālāk pa profesionālo ceļu”, atgriežoties no koncerts Brēmenē, saka Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas direktore Agnese Staģe.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes