Rīdzinieki tiek aicināti uz austrumu mākslas izstādi

26. Oktobris, 2017

Izstāde “Mūsdienu klasiskā Turcijas māksla” norisināsies no 27.oktobra līdz 23.novembrim Rīgas Kongresu namā. Tā notiek IV ikgadējā starptautiskā Austrumu mākslas un mūzikas festivāla “RUMI FEST” ietvaros.


Izstāde tiek rīkota sadarbībā ar kultūras un mākslas centru “Destegül Güzel Sanatlar Merkezi” (Turcija) izcilā kaligrāfijas speciālista Ali Kemala Kakana (Turcija) vadībā. Destegül ir kultūras un mākslas centrs, kas atrodas Konjā (Turcija) un aptver dažādus Austrumu mākslas virzienus – ornamentus, miniatūras, kaligrāfiju, ebru, veidojumus no keramikas, koka un glezniecību.

Ekspozīcijā Rīgā tiks izrādīti 75 mākslas darbi, daļa no tiem nāk no centra privātās kolekcijas. Pirmo reizi Latvijā varēs apskatīt unikālu miniatūru sēriju, kā arī kokgriezumus un keramikas darbus, kas papildināti ar filigrāniem zīmējumiem. Līdzās tam izstādē varēs iepazīt tradicionālo Austrumu kaligrāfiju un apbrīnot ebru mākslas šedevrus.

Visi izstādē pārstāvētie autori ir atzīti mākslinieki, kuri ieguldījuši lielu darbu, lai pilnveidotu savu tehniku. Izstāde Rīgā būs pirmā no centra “Destegül” izbraukuma sesijām Eiropā, atklājot noslēpumaino un unikālo senās Austrumu kultūras mantojumu.

Ieeja izstādē  ir bez maksas.

Foto: publicitātes