Rīdzinieki - Latvijas vienaudži, pulcēsies Rundālē

14. Jūlijs, 2017

Sestdien, 15.jūlijā, plkst.13.00 Rundāles pils Baltajā zālē sāksies svinīgs pasākums par godu Latvijas Valsts gadsimta jubilejai – Pirmais simtgadnieku salidojums.


Projekts „Pirmais Latvijas Simtgadnieku salidojums” ir pilsoniskā iniciatīva, veltīta valsts 100gadei un atsaucoties valdības aicinājumam iesaistīties aktivitātēs, sagaidot šo vēsturisko notikumu.

Rīgu salidojumā pārstāvēs simts gadus sasnieguši rīdzinieki, kuri turas pie veselības, ir enerģiski, darbīgi, izturīgi. Daži no desmit salidojuma dalībniekiem jau ir savstarpēji labi pazīstami, jo tos satuvinājusi iespēja uzticēt savus dzīves stāstus dokumentālās filmas ”Piedzimt kopā ar Latviju”  veidotājiem.

Tagad būs iespēja satikt citus vienaudžus gan no Rīgas, gan citiem Latvijas novadiem.

“Daudziem ievērojamo gadu skaitu sasniegušiem rīdziniekiem došanās uz Rundāli ir  vienreizēja dāvana, jo pašu acīm redzēt milzīgās pārvērtības Rundāles pilī, baudīt mākslas vērtības,  pastaigāties par rožu dārzu, parku  - tas ir daudzu sens sapnis, arī mans,” saka aktrise Elvīra Baldiņa, kura Rundālē bijusi 50-to gadu sākumā. Tagad salidojums licis sasparoties, lai tur nokļūtu.

Rīgas domes atbalstījusi Rīgas simtgadnieku, to pavadītāju, arī mediķu un sociālo darbinieku,  brīvprātīgo, kā arī mākslinieku, koncerta dalībnieku - tostarp skanīgā vīru kora „Absolventi” , lielu un mazu dziedātāju, aktieru nokļūšanu Rundālē, sedzot transporta izdevumus, rūpējoties par labu tehnisko aprīkojumu

Tas ir cieņpilns pienākums uzdāvināt prieku, pozitīvas emocijas, sirsnīgu attieksmi cilvēkiem, kuru dzīve simtgades nogrieznī ritējusi soli solī ar valsti.

Salidojumā Rundāles pilī kopumā plānojuši ierasties 42 mūsu valsts vienaudži.

Vēl plašākai informācijai –www.biedribarasa.lv/latvijai100