Rīdzinieki jautā: ko darīt, ja pie mājas nav nevienas laternas vai arī tās nedeg?

7. Jūnijs, 2019

Ielu, ceļu apgaismojuma laternas uzstāda un uztur Rīgas pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma”, līdz ar to aicinām šajā jautājumā vērsties uzņēmumā “Rīgas gaisma”. Saņemot pieteikumu “Rīgas gaisma” izvērtē, vai ir iespējams uzstādīt apgaismojumu pie konkrētas mājas vai nē, izstrādā darba plānu un tāmi.


Ja šķiet, ka pie mājas ieejas ir pārāk maz gaismas, tad var izvelēties citu variantu, piemēram, lemt par to, lai uz mājas stūra vai sienas tiktu uzstādīts gaismas objekts (ar/bez kustības sensora). To uzstādīt ir salīdzinoši vienkāršāk, jo ne vienmēr „Rīgas gaisma” var nolemt par papildus gaismas objektu uzstādīšanu un uzturēšanu.

Savukārt papildu apgaismojuma uzstādīšana pie mājas ieejas vai uz ārsienas var būt kā risinājums problēmai – arī par šādu risinājumu jālemj dzīvokļu īpašnieku kopībai, kur lēmumā “Par” nobalso vairāk kā puse (50% + 1 balss) mājas dzīvokļu īpašnieku, nosakot arī darbiem nepieciešamā finansējuma avotu.

Taču, ja pie mājas nedeg laternas (vai otrādi – tās deg dienas laikā), par to jāziņo “Rīgas gaisma”. Avārijas dienests veic pilsētas apgaismojuma ieslēgšanu un izslēgšanu atbilstoši diennakts sezonas grafikam, apgaismojuma uzraudzību.

Par traucējumiem un gaismas zudumiem pilsētas apgaismojuma sistēmā dažādos pilsētas rajonos un ielās, kā arī atsevišķiem nedegošiem gaismekļiem, norādot precīzu to atrašanās adresi, lūgums informēt avārijas dienesta diennakts operatīvo dežurantu pa tālruni 67105466.