Rīdzinieki jautā: kāpēc slēgta daļa Rīgas Centrāltirgus?

29. Marts, 2017

Rīgas iedzīvotāju pārsteidzis fakts, ka daļa no Rīgas Centrāltirgus teritorijas izrādījusies slēgta. Paskaidrojam, kas patiesībā notiek tirgū.


Pirmdien, 2017. gada 20. martā tika uzsākta Rīgas Centrāltirgus atklātās teritorijas seguma maiņas un lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūves darbu otrā kārta. Rekonstrukcijas laikā tiek mainīts segums Centrāltirgus atklātajā teritorijā starp Gaļas paviljonu un Piena paviljonu.

Seguma maiņas laikā attiecīgā teritorija (starp Gaļas paviljonu un Piena paviljonu) būs apmeklētājiem slēgta, bet tajā strādājošajiem tirgotājiem tiks piedāvātas pagaidu tirdzniecības vietas laukumā starp Gaļas paviljonu un Pūpolu ielu.

Rekonstrukcijas darbu pirmajā kārtā, 2016. gada nogalē, jau tika nomainīts teritorijas segums starp gaļas paviljonu un Nēģu ielu. Atklātās teritorijas seguma nomaiņa kopumā tiks veikta 8500 kv.m. platībā. Līdzšinējais asfalta segums, tiek mainīts pret jaunu, vizuāli pievilcīgu bruģa segumu.

Līdztekus redzamajiem seguma maiņas darbiem, domājot par tirgotāju un pircēju ērtībām, tiks izbūvēta arī jauna lietus ūdens kanalizācija. Pašlaik lietus ūdens gan no gaļas paviljona jumta, gan atklātās teritorijas tiek novadīts pilsētas saimnieciskajā kanalizācijā, kas nespēj uzņemt visu lietus ūdens apjomu, un tirgū veidojas pamatīgas peļķes. Jaunā sistēma būs neatkarīga no pilsētas saimnieciskās kanalizācijas, un lietus ūdens tiks novadīts pilsētas kanālā.

Remontdarbi tirgū tiks pabeigti mēneša laikā.