Rīdzinieki jautā: kāpēc pilsētā dienas laikā deg apgaismojums?

9. Aprīlis

Lielākajā daļā gadījumu nav nekādu problēmu. Kā apgalvo uzņēmuma "Rīgas gaisma" pārstāvji, ja ielas apgaismojums deg dienas laikā - tas nebūt neliecina par to, ka kāds to ir aizmirsis izslēgt. Mūsdienās gaismas ieslēgšanas un izslēgšanas sistēma darbojas automātiski. Bet par to, kāpēc dienas laikā tiek tērēti kilovati, portālam Rīga.lv pastāstīja uzņēmuma tehniskais direktors Edmunds Krēsle.  


 Pamatā apgaismojums pilsētas ielās tiek ieslēgts gaišā diennakts laikā gadījumā, kad jānoskaidro apgaismojuma tīklu bojājuma vieta un to nav iespējams izdarīt bez sprieguma pieslēgšanas. Parasti tas neilgst ilgāk par 30 min. Ļoti retos gadījumos gadās arī kļūmes centralizētajā vadības sistēmā.

Tādēļ būsim pateicīgi, ja iedzīvotāji piezvanīs RPA  “Rīgas gaisma” Avārijas dienestam pa diennakts tālruni 67105466.

Apgaismojums pilsētā tiek ieslēgts un izslēgts atbilstoši saules rieta/lēkta grafikam. Šo grafiku ir izstrādājusi Latvijas universitāte. Ieslēgšanās/izslēgšanās laiks katru dienu ir atšķirīgs. Agrākais ieslēgšanās laiks ir laika posmā no 11. līdz 20. decembrim – 16:06, vēlākais izslēgšanās laiks ir janvāra pirmajā nedēļā – 8:39. Visvēlāk apgaismojums tiek ieslēgts ap Jāņiem – 23:17 un visātrāk izslēgts ap 18. jūniju – 3:33.

Taču ir jāņem vērā, ka apgaismojuma vadības sadales netiek ieslēgtas vienlaicīgi – dažādiem pilsētas rajoniem starpība var būt ap 15 minūtēm. Ieslēgšanās/izslēgšanās laiku ietekmē arī meteoroloģiskie laika apstākļi – apmākušās dienās apgaismojums tiek ieslēgts nedaudz ātrāk un izslēgts nedaudz vēlāk.

Kopā Rīgā ir 1510 izgaismotas ielas, parki, skvēri, dzīvojamie masīvi. Aģentūra “Rīgas gaisma” apkalpo ap 50 tūkst. gaismas punktus (kopējā uzstādītā jauda 7300 kW),37 tūkst. balstus, 1900 km kabeļus un gaisa vadu līnijas, ap 4 tūkst. elektriskos sadales punktus. Aģentūra apkalpo arī 50 Rīgā uzstādītos elektriskos pulksteņus.

Kopš 2011. gada  Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma”  eksplutācijā ir Rīgas pašvaldības īpašumā esošie vairāk, kā 380 luksoforu objektu.