Rīdzinieki jautā: kāpēc jūrā ir čūskas?

19. Jūnijs, 2019

Vecāķu un Mangaļsalas atpūtniekus nesen šokējuši nepatīkami kaimiņi pludmalē - smiltīs un ūdenī viņi pamanījuši zaļganas nokrāsas čūskas. Tāpēc viņi uzdod jautājumu: vai šīs čūskas ir bīstamas? Vai tās var iekost?


Portāls Rīga.lv rāpuļu fotogrāfijas nosūtīja Rīgas Zooloģiskā dārza speciālistiem.

Izrādās, ka no čūskām, par kurām satraucas atpūtnieki, nav jābaidās. Tie ir parastie zalkši.

Zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns pastāstīja, ka zalkši dzīvo mitrās vietās, ne tikai mežos. Un vēl tiem ļoti patīk peldēt.

Foto: Facebook

No ārienes zalkšus parasti ir viegli atšķirt no citām čūskām pēc to "dzeltenajām ausīm" - krāsainiem plankumiem uz galvas, kas ne vienmēr ir dzeltenā krasā, reizēm tie mēdz būt balti vai pat oranži. Turklāt nevajag domāt, ka zalkši ir mazas čūskas. Latvijā šīs čūskas var sasniegt pat 1-1,5 metra garumu un tās nav indīgas. Čūskas barojas ar vardēm, grauzējiem un zivīm. Zalkši nav agresīvi. Pamanot cilvēkus, tās glābjas bēgot. Ja tos notver, tie, kā jau čūskām pieklājas, sāk šņākt un "spļaut" biezu šķidrumu ar nepatīkamu smaku, reizēm tie izliekas miruši. Kož reti un kodums nav bīstams. No zalkšiem nevajadzētu baidīties, bet ķert tos nevajag: ļaujiet rāpulim izbaudīt vēsumu un vientulību.

Lasiet arī: 

Čūskas pilsētā: kā uzvesties, sastopot šos ložņājošos rāpuļus