Rīdzinieki jautā: kāpēc dažas kanalizācijas lūkas pilsētā ir sarkanā krāsā?

23. Marts

Portāla Rīga.lv redakcijā iesūtīts jautājums: kāpēc dažu lūku vāki nokrāsoti sarkanā krāsā? Atkārtojam materiālu, kas var sniegt atbildi uz šo jautājumu.


Rīgas kanalizācijas lūkas pieder dažādiem uzņēmumiem - “Rīgas ūdens”, “Rīgas siltums”, “Lattelecom”, “Latvijas Gāze” un Rīgas domes Satiksmes departamentam. Tās atrodas uz trotuāriem, ielu braucamajām daļām un zālienos. Un lielākā daļa no tām ir neizteiksmīgā dzelzij raksturīgā krāsā. Taču pilsētā ir sastopamas arī lūkas, kuru vāki ir nokrāsoti dažādās krāsās – dzeltenā, zilā un sarkanā.

Rīgas domes Satiksmes departamenta preses sekretāre Una Ahuna-Ozola paskaidroja, ka pilsētas lūkas klāj akas, kas nodrošina piekļuvi dažādām komunikācijām.

Tās var būt ūdensvads, kanalizācija, vadi, gāze. Lūkas pieder tādiem uzņēmumiem kā “Rīgas ūdens”, “Rīgas siltums”, “Lattelecom”, “Latvijas Gāze” un arī Rīgas domes Satiksmes departamentam, taču Rīgas dome savas lūkas nekrāso.

Foto:

Kā portālam Riga.lv pastāstīja “Rīgas ūdens” preses sekretārs Artūrs Mucinieks, sarkanā krāsā ir nokrāsotas lūkas, kurās atrodas ugunsdzēsības hidranti, un to pieprasa Ministru kabineta jaunie noteikumi. Lieta tāda, ka ne visās akās ar lūkām ir pieejams ūdens. Dažās, piemēram, tajās, kas pieder Rīgas domes Satiksmes departamentam, “Latvijas Gāzei” vai telekomunikāciju uzņēmumiem, nav nekāda sakara ar šķidrumiem. Īpašais “marķējums” ieviests “Rīgas ūdens” lūkās, lai ugunsdzēsības dienesti nepieciešamības gadījumā viegli varētu atrast hidrantu.

Ar zilu krāsu tiek apzīmētas slēgtās ūdensapgādes sistēmas, ar dzelteno – “Latvijas Gāzei” piederošās lūkas.

Lasiet arī: 

Rīgas lūkas: 10 interesanti fakti

Foto: Nora Krevņeva