Rīdzinieki jautā: kāpēc AB dambja karogs ir nolaists un nav mastā?

2. Novembris, 2017

Pirms divām nedēļām svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus. Rīgas dome ir izstrādājusi noteikumus, kas nosaka, kādos gadījumos monumentālais karogs var tikt nolaists vai noņemts pavisam.


Dāvinājuma ceremonijā monumentālais Latvijas karoga masts, kas tapis kā veltījums valsts simtgadei, no biedrības „Latvijas karogs” tika nodots Rīgas pašvaldības īpašumā, kas turpmāk nodrošinās masta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.

Diemžēl karogs plīvojis vien četras dienas, pirms tas tika bojāts petardes palaišanas laikā. Tāpēc nācies to nolaist. Notikušā dēļ Rīgas dome ir nolēmusi izstrādāt īpašos noteikumus par to, ko masta apkārtnē drīkst, un ko nedrīkst darīt, kā arī izstrādāti noteikumi, kādos karogs būs jānolaiž vai jānoņem pavisam.

Paredzēti četri gadījumi, kad karogs ir jānolaiž. Uguņošanas laikā Daugavas krastmalā (karogs var aizdegties garām lidojošu raķešu dēļ). Tāpat karogs būs jānolaiž stipra vēja gadījumā (kad tas sasniegs 15 metrus sekundē), atceres un sēru dienās, jo masta konstrukcija neparedz, ka karogu iespējams nolaist pusmastā, kā arī laikā, kad tiks veikta karoga masta apkopšana vai remonts. Tiks pieņemti daži ierobežojumi. Piemēram, pie masta nedrīkstēs atzīmēt ģimenes svētkus ar uguņošanu.

Foto: Riga.lv

Pie monumentālā karoga uzstādīta videonovērošana.

Jāatzīmē, ka Rīgas pašvaldība kopā ar monumentālo karogu ir saņēmusi trīs tā rezerves komplektus.

Pagaidām karogs mastā nav uzvilkts tādēļ, ka meteorologi sola lielu vēju.

Tāpēc, ja pamani, ka monumentālais karogs Rīgā uz AB dambja ir nolaists, nesatraucies - visticamāk, tam ir pamatots iemesls. Ieskaties, kādos gadījumos karogs uz AB dambja tiks nolaists.