Rīdzinieki jautā: kad tiks uzbūvētas jaunas sociālās mājas?

21. Marts, 2017

Rīdzinieki bieži uzdod jautājumus par sociālajiem dzīvokļiem. Uz 2017.gada 1.martu Rīgas pilsētā palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājumu risināšanai reģistrētas 3543 ģimenes, no tām 1267 sociālo dzīvokļu īrei. Vēl pirms astoņiem gadiem savu kārtu gaidīja vairāk nekā desmit tūkstoši.


Rīga izmanto vairākus instrumentus, lai risinātu problēmas ar rindām uz dzīvokļiem. Pirmkārt, tiek būvētas jaunas mājas – aizvadītajos astoņos gados uzbūvētas vai atjaunotas jau 26 ēkas, kas paredzētas dzīvokļu īrēšanai vai kā sociālās mājas.

Bez jaunu dzīvojamo kompleksu izveidošanas, sociālie dzīvokļi tiek izveidoti arī dzīvojamo māju daļās, kā tas noticis Progresa ielā 3a (30 dzīvokļi), Dubultu ielā 4 (15 dzīvokļi) un 31 dzīvoklis Mārupes ielā 39. Daļa no dzīvokļiem šajās adresēs ir īres dzīvokļi.

Tāpat pašvaldība astoņu gadu laikā atkārtotai īrei atjaunojusi 506 pašvaldības dzīvokļus.

2016. gadā pieņemts lēmums par piecu sociālo māju būvniecību Mežrozīšu ielā, šo ēku projekti tiks īstenoti vairākos posmos.

Atšķirība starp sociālajiem dzīvokļiem un īres dzīvokļiem ir komunālo pakalpojumu maksa un īres maksa. Informāciju par to, kas var pretendēt uz mājokļa pabalstiem no pilsētas, meklējiet šeit.