Rīdzinieki jautā: kad tiks satīrīta Vecāķu pludmale?

19. Jūnijs, 2017

Šādu jautājumu uzdod atpūtnieki, kuri pirms brīvdienām pludmalē pamanījuši krastā izskalotās “jūras dāvanas”.


Atbilde: jūras krastā izskalotie atkritumi – gliemežvāki, zari, dūņas un citi jūras dzīves atkritumi šorīt no pludmales tika izvesti. Lai izvestu dabas atkritumus, apkalpojošā forma Clean R, ar kuru Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijai ir noslēgts līgums, tos savāca kaudzē, ko arī fotogrāfijās iemūžinājuši gar jūru staigājošie pilsētnieki.

Šodien Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas pārstāvji inspicēja pludmali – teritorija ir sakopta.

%%_photo_24786_%%

Pludmale, kuras garums ir 2,8 km., no atkritumiem (tostarp arī dabas atkritumiem) tiek attīrīta katru dienu, neatkarīgi no sezonas. Krasta līnija, celiņi, kas ved līdz jūrai, atkritumu konteineri vasaras periodā no atkritumiem tiek attīrīti jau līdz plkst. 8.00 rītā.

Pludmalē ir uzstādītas 8 pārvietojamās biotualetes un viena pārvietojamā tualete cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kas regulāri tiek uzkoptas, netīrās kabīnes tiek aizvestas un vietā atvestas tīras. Stacionārās maksas tualetes (ar telpu māmiņām mazuļu pārģērbšanai un dušu) tiek uzkoptas vairākas reizes dienā. Tiek uzkoptas arī 12 pārģērbšanās kabīnēs. 

Procesā: visi atkritumi apkopoti kaudzē un gaida izvešanu
Foto: FB

Atzīmējam, ka Vecāķu pludmale ir viena no iecienītākajām rīdzinieku peldvietām. Kopējais Vecāķu pludmales apsaimniekojamās teritorijas garums ir 2,8 km, tajā skaitā peldvieta un aktīvās atpūtas zona 700 m garumā (Pludmales un Selgas ielu rajonā). Vecāķu pludmalē ir ierīkota arī bērnu rotaļu zona ar dažādiem rotaļu elementiem. Ir pieejami vairāki volejbola un futbola laukumi. Tāpat gandrīz līdz ūdenim stiepjas koka laipa. Gatavojoties šī gada peldsezonai ir atjaunots gājēju celiņa koka segums no Vēlavas ielas līdz pludmalei, gar šo celiņu abās pusēs ir atjaunota jauna atbalsta siena smilšu nostiprināšanai, pludmalē tiek uzstādītas jaunas norādes zīmes. 2017.gadā Vecāķu peldvietai ir piešķirts Nacionālais peldvietu sertifikāts.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm