Rīdzinieki jautā: kā uzstādīt kondicionieri?

6. Jūnijs, 2019

Iestājoties karstumam, daudzi uzdod jautājumu: vai mājās uzstādīt gaisa kondicionieri? Pastāstām, kas tam ir nepieciešams.


Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Edgars Butāns skaidro, ka uzstādīt kondicionieri iespējams tikai tajā gadījumā, ja ēkas fasāde nav redzama no publiskās ārtelpas.

“Piemēram, ja Jūs dzīvojat vienistabas dzīvoklī, kura logi iziet uz Brīvības ielu, uzstādīt kondicionieri nevarēsiet. Bet, ja dzīvoklim logi atrodas arī pagalma pusē, var sākt apsvērt jautājumu par kondicioniera uzstādīšanu,” norāda Butāns.

Ar ko sākt uzstādīšanas procesu?

Jāatrod sertificēts speciālists, kurš piedāvā kondicioniera uzstādīšanas pakalpojumus. "Speciālists izvērtēs uzstādīšanas iespējas, un gadījumā, ja nepieciešams veikt izmaņas ēkas konstruktīvajos elementos, tad uzstādīšanu obligāti jāsaskaņo Rīgas pilsētas būvvaldē,” skaidro E. Butāns.

Ja darbi nepieprasa iejaukšanos ēkas konstruktīvajos elementos, tad kondicioniera uzstādīšanu nav jāsaskaņo Būvvaldē, tikai jāsaņem kopīpašnieku piekrišanu (50% +1 balsis) un par uzstādīšanu jāinformē ēkas pārvaldnieks.

Kopīpašnieku atļauju jāsaņem arī gadījumā, ja nepieciešams Būvvaldes skaņojums.

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” Tehniskās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Akmens stāstā, ka mūsdienīgie kondicionieru darbojas klusi un netraucē kaimiņiem, ka arī darbojas no parastas rozetes un to uzstādīšana daudzīvokļu dzīvojama māja noteikti ir iespējama.