Retro-sacīkstes Maskavā: latvieši atved divas godalgotas vietas

10. Oktobris, 2018

Oktobra sākumā Maskavā norisinājās trases sacensības ar vēsturiskiem un klasiskiem automobiļiem “Moscow Classic Open”. Latviju čempionātā pārstāvēja Raimonds Elbakjans (Ghetto Racing Team), kā arī Normunds Dobums un Jānis Grope. Čempionātā Latvijas pārstāvji ieguva godalgotas vietas.


Raimonds Elbakjans ieguva 2.vietu klasē „Volga 406”.

„Es braucu ar 406 „Volgu”, kurai ir 2,3 l un 16 vārstu dzinējs. Mans tēvs visu mūžu ir nodarbojies ar sporta automobiļiem. Atceros, ka bērnībā patika braukt ar kartingiem, taču pieaugot, sapratu, ka vēlos kaut ko lielāku. Ghetto Games jau četrus gadus atbalsta braucēju Jāni Tomsonu, kurš arī brauc ar vēsturisku automobilī, kā arī kuram nav vienas kājas. Izmēģinot šo retro transporta līdzekli, sapratu, ka šis ir ļoti labs veids brīva laika pavadīšanai,” stāsta Elbakjans.

Braucējs Jānis Grope klasē „Volga 402” ieguva 4.vietu, rīdzinieks Normunds Dobums – 2.vietu.

„Šajā čempionāta mēs piedalāmies jau pāris gadus, un agrāk esam tikuši pie veiksmīgākiem rezultātiem. Nākamgad plānoju tikt pie labāka rezultāta – jāpiestrādā pie savas „Volgas”. Kopumā iespaids no sacensībām, ka jau vienmēr, ir labs. Ja kādam braukāšana pa trasi ar veciem spēkratiem liekas nenopietna, tie cilvēki kļūdās – es varu izdzenāt savu „Volgu” līdz 200 km/h, „ stāsta N. Dobums, atzīmējot, ka viņa „Volgas” jauda ir 150 „zirgi”, kas tā laikā mašīnām nebija raksturīgs.

Foto: Mike Simonov

Foto: Mike Simonov

Foto: Mike Simonov

Foto: Mike Simonov

Foto: Mike Simonov