Remontdarbi Jaunciema gatvē: sastrēgumstundās tiks norīkoti satiksmes regulētāji

16. Oktobris, 2018

Vecmīlgrāvja, Vecāķu, Mangaļsalas un Jaunciema iedzīvotājus pirmdienas vakarā, 15. oktobrī, atgriežoties mājās no pilsētas centra, sagaidīja nepatīkams pārsteigums: milzīgs sastrēgums visa Viestura prospekta garumā - no sazarojuma ar Gustava Zemgala gatvi līdz pat Vecmīlgrāvja tiltam.


Sastrēguma iemesls ir remontdarbi Jaunciema gatvē, ko no vakardienas veic uzņēmums "Rīgas ūdens", par remontdarbu sākumu tika ziņots iepriekš, taču ne visi šo informāciju ir saņēmuši. Tā rezultātā vairāki rīdzinieki sociālajos tīklos ziņo, ka viņiem sastrēgumā nācies stāvēt pat 40-50 minūtes.

Šorīt, 16. oktobrī, Rīgas domes Satiksmes departamentā notika operatīvā sanāksme, kurā tika lemts par satiksmes organizācijas uzlabojumiem Jaunciema gatvē. Sākot ar šodienu sastrēgumstundās remontdarbu vietās strādās satiksmes regulētāji, kuru darbs uzlabos satiksmes plūsmu, taču neatrisinās satiksmes problēmas pilnībā. Tāpēc operatīvā kārtībā tiek izskatīti citi satiksmes kustības organizācijas varianti, lai neradītu problēmas Vecmīlgrāvja, Vecdaugavas, Vecāķu un Mangaļsalas iedzīvotājiem, kuriem Viestura prospekts un Vecmīlgrāvja tilts ir vienīgais iespējamais maršruts, kā nokļūt mājās.

Atgadinām, ka jauns ūdensvads Jaunciema gatvē tiek izbūvēts, lai Jaunciema iedzīvotājiem nodrošinātu drošu ūdensapgādi, jo pašreiz darbojošās komunikācijas ir kritiskā stāvoklī. Ūdensvads tiks izbūvēts posmā no Jaunciema gatves 326 līdz Jaunciema gatves un Gaileņu ielas krustojumam. Kopējais šī posma garums ir 5,4 kilometri.

Lielākā daļa būvniecības darbu notiks ar beztranšejas metodi, tomēr vietām būs nepieciešamas izmaiņas satiksmes organizācijā, kas var radīt transporta kustības sastrēgumus. Pašlaik darbi uzsākti Jaunciema gatvē 326, pie sūkņu stacijas “Ziemeļblāzma”, virzienā uz Jaunciemu. Līdz 28. oktobrim tiks ierobežota transportlīdzekļu kustība kilometru garā posmā Jaunciema gatvē, sākot no Traktoru ielas Jaunciema virzienā. Būvdarbi tiks veikti vairākos posmos, satiksme organizēta ar luksoforiem pa vienu braukšanas joslu. Nepieciešamības gadījumā rīta un vakara satiksmes plūsmas maksimumstundās tiks norīkoti satiksmes regulētāji.

Neskaidrību gadījumā iedzīvotājus aicina zvanīt Rīgas domes Satiksmes vadības centram: 80003600.