Putnu dienas turpinās Zoodārza filiālē “Cīruļi”

5. Aprīlis, 2017

Pēc ražīgi aizvadītajām Putnu dienām Rīgā, Dzeņa darbnīca jau trešo gadu dodas uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi”, lai risinātu jauno mājokļu problēmu Kurzemes zīlīšu un mājas strazdu populācijā.


Šajā nedēļas nogalē, 8. un 9. aprīlī no plkst. 12.00-15.00 “Cīruļos” darbosies Dzeņa darbnīca, kurā ikvienam zoodārza filiāles apmeklētājam ir iespēja iemācīties pareizi izgatavot būrīšus sīkajiem dobumperētājiem putniem zīlītēm, mušķērājiem un mājas strazdiem. Lai visi dēlīši atrastu pareizās vietas, celtniecības procesus uzraudzīs gan zinoši zoodārza speciālisti, gan arī “Cīruļu” galvenie dispečeri – lāču saime tēviņa Toma virsvadībā. Putnu dienās “Cīruļos” plānojam izgatavot 125 būrus zīlītēm, mušķērājiem un zvirbuļiem un 125 mākslīgos dobumus mājas strazdiem. Pašu izgatavotos būrīšus netiks liegts ņemt līdzi un izkārt putniem piemērotā vietā savu māju apkaimē.

Foto: publicitātes

Lai iepazīstinātu ar mākslīgo ligzdvietu daudzveidību, “Cīruļos” būs apskatāma būru ekspozīcija, kurā redzami mājokļi, gan pupuķiem, zaļajām vārnām, meža pūcēm un urālpūcēm, gan arī erickiņiem un dzeguzēm, gan arī cielavām, susuriem un sikspārņiem. Šī ekspozīcija arī sniedz vērtīgus ieteikumus par ligzdvietu izvietošanu (cik augstu, uz kuru debess pusi, cik tālu vienu no otra, utt.).

Foto: publicitātes

Katru gadu Putnu dienās Rīgas Zoodārzs pievērš uzmanību arī Latvijas dabai, sniedzot reālu ieguldījumu dažādu dobumos ligzdojošo putnu un neputnu aizsardzībai un atbalstam. Pērn un aizpērn tika uzbūvēti 200 būri  susuriem, kas izvietoti Daugavpils  un Talsu pusē, pirms tam 30  labiekārtotus mājokļus ieguvušas pupuķi (mājvietas izliktas Ādažu poligonā), zaļā vārna (30 ligzdvietas izkārtas Garkalnes apkārtnē) un daudzus būrus meža pūcei un urālpūcei (vairākus gadus sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi izvietoti īpaši aizsargājamās dabas teritorijās).

Šogad Putnu dienas atbalsta PATA kokmateriāli, Latvijas ornitoloģijas biedrība, Latvijas pūču izpētes biedrība un attīstošais bērnu žurnāls “Pūcīte”.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes