Pusaudzis ziņo policijai par vardarbību ģimenē

4. Decembris, 2017

1.decembrī īsi pēc pulksten 19.00 Rīgas pašvaldības policijas Zemgales pārvaldes dežūrdaļā vērsās kāds zēns, kurš likumsargiem pastāstīja, ka māte izturas agresīvi pret viņu un mazo māsiņu. Uz pusaudža dzīvesvietu nosūtīta ekipāža apstākļu pārbaudīšanai.


Ierodoties norādītajā adresē, zēns policistus ieaicināja dzīvoklī. Mājoklī sastaptā māte apgalvoja, ka dēls sadusmojies, jo notikuma dienā viņa dēlam atņēmusi planšeti. Sieviete skaidroja, ka 13 gadus vecais zēns interneta plašumos skatījies erotiska rakstura filmas, tas arī bijis iemesls kāpēc atņēmusi planšeti. Arī policistu klātbūtnē sieviete dēlu kaunināja par izrādīto interesi intīmjautājumos, skaidrojot, ka viņš esot par jaunu. Pusaudzis nokāris galvu un ar asarām acīs atzina, ka mātes pieminētie notikumi tik tiešām bijuši, tomēr viņš policijā vērsies pēc palīdzības, jo māte regulāri kliedzot uz māsiņu un redzējis kā viņu sit.
 

Sākotnēji māte apgalvoja, ka tā esot tikai dēla atriebība par planšetes atņemšanu, tomēr vēlāk sarunas laikā atzinās, ka divus gadus vecajai meitenītei iesitusi pa seju.

Iemesls fiziskajai vardarbībai bijusi bērna tuvošanās krāsnij. Tikmēr viens no policistiem apsekoja kaimiņus, kuri apstiprināja, ka no mājvietas visai bieži dzirdami sievietes kliedzieni un bērna raudāšana.
 
Zēns skaidroja, ka vēlas palikt ģimenē, tomēr uztraucas par mazās māsiņas drošību. Policijas ierašanās laikā meitenīte cieši gulēja gultā. Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri redzamus miesas bojājumus nekonstatēja. Tomēr, ņemot vērā zēna sniegto informāciju, ārsti ieteica meitenīti nogādāt slimnīcā plašākiem izmeklējumiem.
 Pārrunu laikā ar bērnu māti nekas neliecināja, ka viņa būtu alkohola reibumā.

Arī dzīvoklis bija kārtīgs un ledusskapī glabājās pārtika bērniem. Līdzi uz ārstniecības iestādi devās arī māte un zēns. Ar sievieti veiktas pārrunas par audzināšanas metodēm. 

Informācija nodota Valsts policijai, Rīgas bāriņtiesai, kā arī RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai izvērtēšanai.