Purvciems: autovadītājs narkotiku reibumā sēdies pie stūres un aizmidzis

17. Janvāris, 2018

15. janvārī neilgi pēc pusnakts Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki, patrulējot Purvciemā, pamanīja, ka Ilūkstes un Augusta Deglava ielu krustojumā uz brauktuves pie luksofora zaļās gaismas stāv "Mazda" markas automašīna. Likumsargi ievēroja, ka transportlīdzeklis uz priekšu nebrauc, bet autovadītājs ir noliecis galvu uz leju.


Ieslēdzot gaismas un skaņas signālus, policisti apgrieza operatīvo transportlīdzekli un devās atpakaļ pie spēkrata. Pieejot pie automašīnas, likumsargi konstatēja, ka autovadītājs un blakus esošais pasažieris ir aizmiguši. Policisti snauduļojošo vadītāju pamodināja.

Vīrietis apgalvoja, ka braucis mājās no darba un krustojumā nejauši iesnaudies. Jautājot par alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu lietošanu, viņš kategoriski šādas darbības noliedza. Lai arī vadītājs sarunājās adekvāti un no viņa nebija jūtama alkoholam raksturīgā smaka, likumsargiem radās aizdomas, ka viņš ir lietojis apreibinošās vielas.

Drīz pēc tam veikta arī personu datu pārbaude, kuras laikā atklājās, ka autovadītāja pasažieris vairākkārtīgi sodīts par narkotisko vielu lietošanu.

Apstākļu pārbaudīšanai uz notikumu vietu nolemts izsaukt Valsts policiju. Pēc likumsargu ierašanās personas nogādātas Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā ekspertīžu veikšanai.