Projekts „Proti un dari” – veiksmes lāde

22. Aprīlis

Rīdziniece Elīna dalību projektā „Proti un dari” divu mēnešu laikā uzskata par veiksmes lādi, jo tā deva viņai nozīmīgu atspērienu savas biznesa idejas realizēšanai. Jauniete glezno Baltijas jūru abstraktā izteiksmē un plāno tuvākajā nākotnē atvērt savu internetveikalu. Izlasi interviju ar jauno mākslinieci, iedvesmojies, piesakies projektam un saņem atbalstu arī attālināti!


Elīnas stāsts ir par dalību projektā vēl pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas, taču labs vairo labu, un labi stāsti mums ir nepieciešami.

Kāpēc Tu pieteicies projektam?
Kad sāku realizēt savu ideju, saskāros ar soļiem, kuru izpildei man trūka zināšanu un iemaņu. Šis projekts piedāvāja savu palīdzību manu ideju realizēšanā.

Kā Tu uzzināji par projektu?
Par to, ka tāds projekts pastāv, zināju sen. Kopš laikiem, kad strādāju vienā no Latvijas pašvaldības domēm. Jau tad man šķita, ka tā ir izcila ideja – palīdzēt jauniešiem atrast savu darbības jomu atbilstoši zināšanām un prasmēm, vai, kā manā gadījumā, palīdzēt atrisināt idejas organizatoriskos jautājumus.Par projektu zināju, bet nebiju domājusi, ka tas var būt attiecināms uz mani. Šķita, ka skaidri zinu, ko es vēlos, kurp eju un kādi būs mani nākamie karjeras soļi. Tomēr ne vienmēr sirdij tuvs ir tas, ko prāts saplāno. Vienā brīdī sapratu, ka mana aizraušanās ar glezniecību pārtop par kaut ko lielāku. Aizgāju no algota darba un gleznošana sāka aizņemt visu manu laiku.Kad mākslas cienītāji sāka izrādīt interesi par maniem mākslas darbiem, nolēmu, ka ir jāreģistrē sava darbība atbilstoši valsts likumdošanai. Tieši šajā posmā man trūka zināšanu juridiskos jautājumos.Saņemot zvanu no projekta „Proti un dari!” pārstāvja – pieņēmu to kā veiksmes lādi.

Ko Tu vēlējies iegūt no projekta, piesakoties tam?
Man bija vajadzīga palīdzība uzņēmējdarbības formas izvēlē, dibināšanā un vadlīnijas tā turpmākā attīstībā. Kad pieteicos, sāku apzināties, ka veiksme ir manā pusē. Manī ieviesās miers, jo zināju, ka līdzās ir profesionāļi, lai palīdzētu manas jaunās darbības pirmajos soļos.

Kādas aktivitātes Tev bija projekta ietvaros?
Konsultācijas ar izcilu biznesa konsultantu, juridiski pakalpojumi, mārketinga semināri un klientu piesaistes fabrika.

Kāda bija Tava sadarbība ar mentoru? Kā Tu domā, kāpēc ir vajadzīgs mentors?
Mentors ir vairāk kā draugs, kurš piedāvā piemērotākos risinājumus tavai situācijai. Mana sadarbība ar mentoru bija izcila. Viegli, aizraujoši, rezultatīvi – šie ir vārdi, kas apraksta mūsu savstarpējo komunikāciju.

Kādi ir lielākie ieguvumi šo divu mēnešu laikā projektā?
Es guvu zināšanas, kuras atbrīvoja mani no iespējamām kļūdām, kuru labošana vēlāk prasītu laiku, enerģiju un līdzekļus. Mērķis bija sasniegts brīdī, kad tika dibināts IK (individuālais komersants), nokārtotas grāmatvedības lietas un izveidota mārketinga programma. Projekta laikā guvu daudz enerģijas, iedvesmu un lielu pozitīvisma devu.

Tu uzsāksi savu uzņēmējdarbību un pārdosi savus mākslas darbus interneta vidē. Vai esi jau sākusi pārdot darbus?
Jā, viss pareizi. Gleznoju mūsu Baltijas jūru abstraktā izteiksmē. Darbi vēl nav publicēti – esmu mājaslapas izveides procesā.

Vai mājaslapu veido pati vai ar kāda palīdzību?
Mākslinieku mājaslapas gandrīz vienmēr ir ļoti vienkāršas – ir pāris desmitu produktu bez jebkādām opcijām. Vairākumam speciālistu nav izdevīgi tik mazi projekti, tāpēc daudzi ārpakalpojumi nav tajos ieinteresēti. Tagad pastāv vairākas platformas, ar kuru palīdzību ikviens var izveidot savu mājaslapu. Tās neprasa lielus ieguldījumus un ir vienkāršas lietošanā. Savai darbībai izvēlējos WIX.com

Tu glezno Baltijas jūru – kāpēc tieši Baltijas jūru?
Tā ir tuva sirdij. Tieši Baltijas jūras skaņās mums patīk ieklausīties, sajust tās vēja smaržu, saglabāt atmiņā tās saulrietus un saullēktus. Šī jūra mani nomierina un iedvesmo vairāk kā jebkura cita.

Vai plāno savas gleznas piedāvāt Latvijas tirgum vai skaties arī ārpus Latvijas?
Interneta vide ļauj aptvert lielu auditoriju jau pašā darbības sākumā, tomēr sāku ar Latvijas tirgu. Kā ir pareizi, es nezinu. Daru, kā jūtu. :)

Šobrīd ārkārtējās situācijas laikā ir pieaugusi tirdzniecība internetā. Kā Tu uz to skaties?
Manuprāt, šis nav īstais laiks realizēt komerciālus mērķus. Liela tautas daļa dzīvo bailēs un cerībās. Nav pareizi domāt par to, ka no tā var nopelnīt.

Kāds ir Tavs vēlējums citiem jauniešiem, kuri varētu pieteikties, bet vēl nav pieteikušies?
Piesakieties un ceriet, ka vēl ir brīva vieta jums! Tāda iespēja izkrīt tiem, kas ir gatavi dzīvot tā, kā paši vēlas.

Uzziņai: Prasmju un motivācijas'attīstīšanas projektā „Proti un dari” var piedalīties jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās nevienā izglītības iestādē, nestrādā un šobrīd Nodarbinātības valsts aģentūrā nav reģistrēti kā bezdarbnieki. Pateicoties projektam, jaunieši ir ieguvuši autovadītāja tiesības, apguvuši profesiju, uzsākuši darba attiecības vai savu uzņēmējdarbību u.tml. Jāpiebilst, ka visas projekta aktivitātes ir bez maksas. Arī šobrīd, ārkārtējās situācijas laikā, projekts gaida jaunus pieteikumus, jo daudzus atbalsta pasākumus var sniegt attālināti. Viss ir atkarīgs no jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamajiem attīstības virzieniem un vajadzībām. Projektu īsteno Rīgas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru. Interesēties par projektu var, zvanot projekta koordinatoram pa tālruni 67012022 vai rakstot uz sociālā tīkla „Facebook” kontu: @protiundari

Foto:

Foto: