Projekts “Vēja barjeras Rīgas brīvostā” saņem atzinību konkursā “Gada balva Rīgas arhitektūrā”

16. Oktobris, 2019

Iespaidīgās 23 metrus augstās un kopumā 2 kilometru garās vēja barjeras, kas izbūvētas jaunajā Krievu salas termināļu teritorijā, saņēma Rīgas pilsētas arhitekta biroja īpašo atzinību “Par nozīmīgu lielmēroga tehnisku risinājumu vides kvalitātes uzlabošanā ostas attīstības ietvaros”.


“Rīgas osta nepārtraukti attīstās – tiek veikti infrastruktūras atjaunošanas un uzlabošanas darbi, kā arī būvēti pavisam jauni objekti. Rīgas pilsētas arhitekta biroja uzmanības lokā neapšaubāmi ir arī būves ostas teritorijā. Šogad ar žūrijas atzinības piešķiršanu vēja barjeru industriālajam risinājumam mēs gribējām pievērst uzmanību pozitīvajiem attīstības procesiem Rīgas ostā. Tie parasti notiek tālu aiz ostas robežām, un bieži paliek neredzami pilsētas iedzīvotāju acīm. Tāpēc vēlējāmies parādīt, ka arī osta realizē savus projektus, domājot par pilsētvidi. Ostas industriālā darbība, kas tradicionāli attīstījusies mūsu pilsētā, neapšaubāmi saistās ar zināmiem riskiem videi un pilsētnieku dzīves kavalitātei. Taču ir redzams, ka šobrīd ostā tiek domāts par to, kā mazināt šos riskus, ir ieguldīti lieli līdzekļi videi draudzīgu objektu būvniecībā un jaunu tehnoloģiju ieviešanā.” stāsta Rīgas pilsetas arhitekts Gvido Princis.

Vēja barjeras ir izbūvētas Rīgas ostas vēsturē vērienīgākā projekta “Infrastruktūras attīstība Krievu salā - ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra” ietvaros. Barjeru funkcija ir efektīvi slāpēt valdošo vēju ietekmi uz ogļu krautnēm, neļaujot ogļu putekļiem pacelties gaisā un nonākt apkārtējā vidē.