Prezentēs jaunu Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata

11. Decembris, 2019

19. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53) tiek prezentēta Rīgas Centrālās bibliotēkas jaunā gadagrāmata. "Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata 2018" atspoguļo bibliotēku darbību Latvijas simtgades gadā, kas kultūras nozarei ir bijis ļoti intensīvs un notikumiem bagāts.


Jaunā gadagrāmatā ir papildināta ar jaunām sadaļām. Sadaļā "Viedokļos ieklausoties" apkopotas intervijas ar vadošiem nozares speciālistiem. Šajās intervijās atspoguļota bibliotēkas vieta un loma šodienas sabiedrībā, kā arī attīstības perspektīvas problēmu iespējamā risinājuma kontekstā.

Jauna sadaļa grāmatā ir "Bibliotēku pārvērtības", kurā publicētie raksti atklāj divu filiāļu telpu atjaunošanas un pārveides īpatnības un to pievienošanos skaistāko un modernāko bibliotēku pulkam.

Plašā sadaļa "Pašu mājās" atspoguļo aizvadītā gada interesantāko pieredzi - darbu ar skolu bibliotēkām, vairāku projektu veiksmīgu realizāciju, un daudz ko citu.

Tradicionālā sadaļa "Sarunas gada garumā" apkopo intervijas ar RCB bibliotekāriem, atklājot viņu pārdomas par darba un personiskās dzīves pieredzi.

Mazliet jautrības gadagrāmatas nopietnajā stilā sniegs sadaļa "Domādams neizdomāsi".

Gadagrāmata gaida savu lasītāju - gan profesionāļus un studentus, gan ikvienu, kam interesē mūsdienu publiskā bibliotēka.