Policijai nācies aizturēt pusaudzi, lai pēc pirkstu nospiedumiem noteiktu viņas identitāti

3. Janvāris, 2018

30. decembrī neilgi pēc pulksten 4.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, patrulējot vecpilsētā, pamanīja jauniešu pāri. Meitene publiskā vietā bija novilkusi bikses un urinēja, savukārt puisis viņu turēja.


Policisti nolēma abus jauniešus apturēt. Jautājot par viņu vecumu, abi apgalvoja, ka ir pilngadīgi un dodas uz tuvējo naktsklubu. Policisti lūdza uzrādīt personu apliecinošus dokumentus vai nosaukt savus datus mutiski, lai pārliecinātos par jauniešu stāstītā patiesumu, kā arī sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu par dabisko vajadzību nokārtošanu publiskā vietā.
 
Sarunas laikā pārkāpēja, nepārtraukti grīļodamies, turējās pie drauga un nosauca vairākus neeksistējošus personas kodus. Tāpat ik pa laikam mainīja savu vārdu un uzvārdu līdz nonāca līdz vienai konkrētai versijai.

Dežūrdaļas darbinieki vairākas minūtes mēģināja jaunieti identificēt, taču viņas apraksts neatbilda sniegtajai informācijai.

Likumsargi, aizdomās par patieso datu slēpšanu, pieņēma lēmumu meiteni aizturēt un nogādāt Valsts policijā identitātes noskaidrošanai.
 
Pārrunu laikā puisis nepārtraukti iejaucās un liedza policistiem pildīt savus amata pienākumus, pieprasot pārkāpēju atbrīvot. Jaunietis meiteni turēja un neļāva doties uz operatīvo transportlīdzekli. Izvērtējot viņa darbības, pieņemts lēmums arī puisi aizturēt par nepakļaušanos policistu likumīgajām prasībām. 

Jāpiebilst, ka aizturēšanas laikā puisis meiteni nosauca citā vārdā, savukārt viņas somā atrastas pases uz divu personu vārdiem.

Vienas pases turētājs bija nepilngadīga persona, savukārt otras – pilngadīga. Abos pases attēlos redzamās personas bija ļoti līdzīgas.
 
Pirms iekāpšanas pagaidu aizturēšanas nodalījumā, jauniete sāka kliegt, ieķērās durvju restēs un lika priekšā kājas, lai tās nevarētu aiztaisīt. Tomēr viņas spēki pēc pāris minūtēm izsīka un likumsargi varēja doties ceļā.
 
Aizturētie nogādāti Valsts policijā, kur, pateicoties pirkstu nospiedumu datu bāzei, atklājās arī datu slēpšanas iemesls -  iereibusī jauniete izrādījās nepilngadīgās pases turētāja. Par notikušo informēta viņas māte.
 
Kopumā meitene vakara gaitā bija uzdevusies par divām eksistējošām personām un mēģinājusi likumsargus pārliecināt, lai tieši šīm personām sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu.

Jauniete tā arī nepaskaidroja, kāpēc pie viņas atradās citas personas pase.

RPP darbinieki pārkāpējai sastādīja administratīvo pārkāpuma protokolu par dabisko vajadzību nokārtošanu publiskā vietā. Savukārt saistībā ar pārējiem pārkāpumiem jaunieši nodoti Valsts policijas darbiniekiem apstākļu izvērtēšanai.