Policija: pirmā mācību gada diena aizvadīta bez būtiskiem pārkāpumiem

4. Septembris, 2018

Šā gada pirmā mācību diena Rīgā pagājusi bez būtiskiem pārkāpumiem, proti, kopā konstatēti 28 nepilngadīgo pārkāpumi, no kuriem lielākā daļa jeb 12 bija par smēķēšanu.


Vēl seši skolēni pieķerti publiskā vietā ar atvērtu alkohola iepakojumu, bet pieci publiskā vietā bija vērā ņemamā alkohola reibumā, no tiem divi bija tādā reibumā, ka viņus bija nepieciešams hospitalizēt. Savukārt pie viena nepilngadīgā atrastas narkotiskās vielas – marihuāna. Tāpat viens pusaudzis pieķerts kārtojam dabiskās vajadzības publiskā vietā un vēl viens aizturēts par sīko huligānismu. Savukārt divi pusaudži papildu saņēmuši protokolus par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām, jo brīdī, kad tika pieķerti, metušies bēgt.

Jāatzīmē, ka jaunākais pārkāpējs bija 13 gadus vecs smēķētājs, kuru kārtības sargi sastapa vienā no Vecrīgas šķērsieliņām. Divi pārkāpēji bija 14 gadus veci, bet visi pārējie 15-17 gadus veci.

Līdz ar to secināms, ka pārkāpēju vecums pieaudzis, salīdzinot ar citiem gadiem, kad policijas redzeslokā nonākuši arī 14 gadus nesasnieguši bērni pamatīgā alkohola reibumā.

Ņemot vērā, ka Rīgā sabiedriskās kārtības uzraudzībai bija norīkotas papildu patruļas, secināms, ka kopumā pārkāpumu skaits ir neliels un pirmā mācību gada diena pavadīta salīdzinoši mierīgi.