Plazmaferēze: kāpēc nepieciešama asins attīrīšanas procedūra

8. Janvāris, 2018

Līdz marta beigām Rīgas 1. slimnīcā pēc īpaša piedāvājuma ir iespējams pierakstīties unikālām ārstnieciskas asins attīrīšanas metodēm - plazmaferēzei un citaferēzei. 


Plazmaferēzes laikā notiek asins sadalīšana sastāvdaļās – asins šūnās un šķidrajā daļā plazmā, kurā atrodas patoloģiski un metaboliski komponenti. Tos kopā ar plazmu izvada no organisma. Faktiski tā ir asins attīrīšana no toksīniem, metaboliskām vielām, slimību pārnēsātājiem.

Citaferēzes princips balstīts uz asins sadalīšanu uz šūnu elementiem (eritrocītiem, leikocītiem, trombocītiem un tt.) un plazmu. Šūnu aferēzes (citaferēzes) laikā tiek atdalītas un evakuētas konkrētas asins šūnas, kuru hiperprodukcija un/vai funkcijas traucējumi izraisa saslimšanu. Šīs metodes ir izmantojamas vairāk nekā simt slimību ārstēšanā, turklāt dažu diagnožu gadījumā tām nav alternatīvu.

Foto: publicitātes

Plazmaferēze tiek izmantota kā papildus terapija dažādām saslimšanām, piemēram, pārtikas saindēšanās, zāļu pārdozēšanas, smagu infekciju, reimatoīdā artrīta, bronhiālās astmas, dažādu alerģiju, izkaisītās sklerozes un citos gadījumos. Tā kā procedūrai ir blakus efekti, to nepieciešams apspriest ar ārstu.

Pēc īpaša piedāvājuma pierakstīties var, aizpildot elektronisko veidlapu vai pa Rīgas 1. slimnīcas tālruni 67366323 (Bruņinieku iela 5).