Pirmsskolas grupiņās skolās ēdināšana kļūs lētāka

15. Decembris, 2017

No mācību gada sākuma ir radusies situācija, kad maksimālā summa par brokastīm, pusdienām un launagu pašvaldības bērnudārzos un pirmsskolas izglītības grupiņās būtiski atšķīrusies. Dažādu iemeslu dēļ pirmsskolas izglītības grupiņās par ēdināšanu jāmaksā vairāk. No jaunā, 2018. gada šī nevienlīdzība tiks novērsta.


Rīgas pašvaldība segs ēdināšanas pakalpojumu izdevumu starpību vispārizglītojošajās skolās esošajos bērnudārzos, paredz domes apstiprinātie grozījumi noteikumos "Par izglītojamajiem, kuru ēdināšanas izmaksas sedz Rīgas pilsētas pašvaldība".

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītājs Guntis Helmanis skaidroja, ka grozījumu nepieciešami vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, pašvaldības 2018.gada budžets paredz, ka nākamgad Rīgas skolu vidusskolēniem tiks nodrošinātas brīvpusdienas. Otrkārt, pašvaldība vēlas panākt, lai tajos bērnudārzos, kur ēdināšanu nodrošina ēdiena piegādātāju firmas, vecākiem nebūtu jāmaksā vairāk kā pašvaldības uzturētajos bērnudārzos, sacīja Helmanis.

Proti, ēdināšanas maksa, kuru sedz vecāki, pašvaldības bērnudārzos ir mazāka, jo tajos virtuves darbinieku atalgojuma un uzturēšanas izdevumus sedz pašvaldība, bet Pašvaldības vispārizglītojošās skolās šī maksa ir lielāka, jo skolu ēdināšanas pakalpojuma izmaksās tiek ietverti arī virtuves darbinieku atalgojuma un uzturēšanas izdevumi.

Pašvaldības bērnudārzos vienas dienas ēdināšanas izdevumi uz vienu bērnu ir 1,99 eiro, bet vispārizglītojošo skolu bērnudārzos - 2,77 eiro.

Helmanis norādīja, ka pašvaldība plāno izstrādāt arī vienotu pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistru, lai ēdināšanas pakalpojumu atvieglojumus varētu pilnvērtīgi piešķirt visām ģimenēm. "Šobrīd šīs atlaides ģimenēm dažādas institūcijas piemēro dažādi. Vienota reģistra izveidošana atvieglotu darbu gan institūcijām, gan pašām ģimenēm, kuras savu statusu varētu apliecināt daudz ātrāk un vienkāršāk," sacīja Helmanis.