Pirmdienas rītā stipra sniegputeņa dēļ uz maģistrālajām ielām veidojas sastrēgumi

14. Janvāris

Ceļu dienesti aicina autovadītājus ņemt vērā laika apstākļus, jo laiks, kas tiks patērēts, esot ceļā, var palielināties.


Sniega tīrīšanas tehnika strādā diennakts režīmā, bet intensīvas snigšanas dēļ uz automaģistrālēm var uzkrāties sniegs.

Autobusiem vērojami kavējumi īdz 15 minūtēm, 23. maršruta autobusam līdz 30 minūtēm. Trolejbusiem vērojami kavējumi līdz 20 minūtēm. Tramvajiem būtisku kavējumu nav.

Atzīmējam ka ziemas periodā ielas uztur 59 tehnikas vienības – 34 kompleksās sniega tīrīšanas un kaisīšanas mašīnas, 16 mašīnas ietvju tīrīšanai un kaisīšanai, 7 auto greideri, 2 sniega savākšanas mašīnas.

Atkarībā no nokrišņu daudzuma, sākumā tiks tīrītas maģistrālās ielas, kurās ir visintensīvākā satiksme vai kurās bieži kursē sabiedriskais transports, pēc tam – tilti un ceļu krustojumi. Pēc tam tiek tīrītas pārējās ielas. 

Faktori, kas ietekmē ielu apsaimniekošanu sniega dienās:

  • sniega tīrīšanas tehnikas skaits – ja ir ļoti intensīvs un ilgstošs sniegputenis, tad ziemas tehnika ar visu uzreiz nevar tikt galā;
  • vienas tehnikas vienības maršruts vidēji ilgst 3 stundas;
  • pilnībā attīrīt braucamo daļu no sniega kārtas var ne agrāk kā 3 stundas pēc sniegputeņa beigām;
  • tehnika pārvietojas kopējā transporta plūsmā, tāpēc sastrēgumstundu laikā var likties, ka uz ielām neviens nestrādā;
  • autovadītāju prasmes;
  • automašīnu tehniskais stāvoklis, ziemas riepu esamība, utt.
»

Autovadītājus sniegputeņa laikā aicina būt uzmanīgiem pasliktinātas redzamības dēļ, lūdz ieturēt lielu distanci un izvēlēties ātrumu, kas atbilstošs laika apstākļiem. Kājāmgājējus lūdz būt uzmanīgiem, šķērsojot ielas, jo šādos laika apstākļos bremzēšanas ceļš palielinās.

Pirmdien, 14. janvārī, Rīgas domes priekšsēdētājs  sasaucis operatīvo sapulci, kurā atbildīgās amatpersonas atskaitīsies par pašvaldības un ielu uzturēšanas uzņēmumu gatavību pilsētas brauktuvju tīrīšanai intensīvas snigšanas laikā. Sanāksmē piedalīsies Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora p.i. Emīls Jakrins un ielu uzturēšanas uzņēmumu pārstāvji.

Sanāksme sasaukta, jo meteorologi brīdina par intensīviem nokrišņiem šīs nedēļas laikā.

Lasiet arī:

Ko darīt, ja uz ceļa esi pamanījis “melno ledu”?

Kurās Rīgas ielās ir sastopams “melnais ledus”?