Pirmdien startē 23. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS

23. Novembris, 2018

Nākamnedēļ no 26. novembra līdz 2. decembrim Rīgā norisināsies Baltijā vadošais īsfilmu notikums - Starptautiskais Īsfilmu festivāls 2ANNAS. Kopumā 154 filmas tiks izrādītas 10 programmās, tostarp 4 konkursa programmās, ko vērtēs starptautiska žūrija.


Festivāls norisināsies Kaņepes Kultūras centrā, kinoteātros Splendid Palace, KSuns un LKA Nacionālajā filmu skolā. Tas tiks atklāts ar grandiozu kinokoncertu – Latvijas kultūras kanonā iekļauto Aleksandra Rusteiķa spēlfilmu “Lāčplēsis” (1930.g.) demonstrēs Latvijas Radio kora un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona dzīvās mūzikas pavadībā.

Festivāla uzmanības lokā šogad būs pilsoņu tēma. Tai veltītās filmu programmas un pasākumi aplūkos nacionālās identitātes, politiskās manipulācijas, indivīda un valsts aparāta mijiedarbības jautājumus ar viegli ironisku skatu.

Pirmdien, 26.novembrī

 • Kur? Kinoteātrī KSuns plkst. 18.00
  Ko? Varēs noskatīsies pilsoņu tēmai veltīto programmu “Smejies un pasaule smiesies ar Tevi”, kurā iekļauta arī Oskaru ieguvusī īsfilma “Rietumu krasta stāsts” (“West bank story”).
 • Kur? Kaņepes Kultūras centrā plkst. 18.00 un 20.00
  Ko? Tiks demonstrēti divi Eiropas Kinoakadēmijas filmu seansi “Short Matters”, kas piedāvās Eiropas labākās filmas balvai nominētās aktuālās īsfilmas.
 • Kur? Kaņepes Kultūras centrā plkst. plkst. 19.00
  Ko? Festivālu atklās ar izrādi "Pilsoņi" atklās Sieviešu stendapa komiķes Inga Gaile, Agnese Logina, Baiba Baikovska, Katrīna Rudzīte, Vineta Āboliņa, Laura Ceļmale un Lydia.

Otrdien, 27.novembrī

 • Kur? Kinoteātrī KSuns plkst.13.00
  Ko? Bērnu filmu konkursa programmā "Kāpēc kopā?” skolēniem (6-12.g.v.) tiks uzticēts atbildīgs uzdevums – seansa dalībnieki kļūs par festivāla žūriju un izšķirs filmas - konkursa balvas ieguvējas likteni.
  Skolotājiem un vecākiem vēl ir iespēja pieteikt bērnus seansam.
 • Kur? Kaņepes kultūras centrā plkst. 17:00
  Ko? Kino gardēžu iecienītā profesora Viktora Freiberga kinolekcijā “Naivais pilsonis”, būs runa par par Žaka Tatī filmu “Ilo kunga brīvdienas” un tās ikonisko neveiksminieka, āksta un pārpratumu komēdijas varoni Ilo kungu.
 • Kur? Kinoteātrī Splendid Palace plkst.20.00
  Ko? Festivāls tiks oficiāli atklāts ar kinokoncertu “Lāčplēsis”.

Festivāla konkursa seansi darba dienās pieaugušajiem apmeklētājiem ir pieejami bez maksas. Ieejas kartes iegādājamas vai bez maksas izdrukājamas Biļešu serviss kasēs un interneta vietnē bilesuserviss.lv. Informācija par festivāla programmu ir atrodama festivāla mājas lapā 2annas.lv un Facebook 2AnnasISFF.

Skolēnu seansa apmeklējuma cena ir 1.50 EUR skolēnam, bet 1-3 skolotājiem, kas pavada klasi, ieeja ir bez maksas. Dalību bērnu seansā lūdzam pieteikt, piezvanot pa tālruni 29692043 Žanetei Biukšānei un rakstot uz e-pastu zanete@2annas.lv.

Īsfilmu festivālu organizē filmu studija Urga. 2ANNAS misija ir sniegt skatītājiem nebijušu kino pieredzi, gan satura gan formas ziņā, popularizējot īsfilmas žanru. 2ANNAS atbalstītāji ir Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Naconālais Kino centrs, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero, radošā aģentūra Fresh, radio Naba, laikraksts Diena un tā kultūrai veltītais izdevums KDi, vides reklāmas kompānija JCDecaux, poligrāfijas un drukas darbu uzņēmums Lanateks, tulkojumu birojs Linearis, folkklubs Ala un Mūrbūdu sidrs, kafijas veikali Caffeine, Tehniskās jaunrades nams Annas2, Rīgas Kino muzejs, ķermeņa kopšanas kosmētikas zīmols Stenders, kas nodrošinās balvas uzvarētājiem kā arī uzņēmums Woki Toki, kas bez atlīdzības ēdinās festivāla brīvprātīgos.