Pirmā advente: kurp doties uz koncertu?

28. Novembris, 2018

Svētdien, pirmajā adventē, svētku noskaņa būs jūtama visā Rīgā, torstarp arī kultūras centros un dievnamos. Visi pirmās adventes pasākumi rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir bez maksas.


1.Koncerts “Iedziedi Ziemassvētkus”

Kur? Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

Kad? 2. decembrī plkst. 17.00

Piecu koru un solistu izpildījumā kā koncerta centrālais darbs izskanēs daudzu mūzikas kritiķu un klausītāju apbrīnotā Pētera Barisona un Jāņa Akuratera vokāli instrumentālā kompozīcija “Brīnumzeme” (koncertmeistars – Edgars Tomševics. Diriģents Andris Pundurs). Tāpat programmā izskanēs tādu slavenu komponistu kā A. Adams, V. Pūce, B. Skulte, B. Deruma, I. Arne, Ē. Ešenvalds u.c., skaņdarbi.

Piedalās kori ”Strautiņš”, “Burinieks”, “Lira”, “Maldugunis”, “Vivat” un koklētāju ansamblis “Pūt, vējiņi”.

2.Koncerts “Pāri tuksnesim uz Ziemassvētku zvaigzni”

Kur? Rīgas Sv. Pētera baznīcā

Kad? 2. decembrī plkst. 16.00

Šajā koncertā tiks atskaņotas Ziemassvētku dziesmas no visas pasaules -  no klusām šūpuļdziesmām Itālijas mazajos ciematos līdz Meksikas krāšņajiem Ziemassvētku gājieniem, no Norvēģijas sniegotajiem kalniem līdz saulainajai Spānijai. Starp skaņdarbiem mūziķi stāstīs arī nelielus stāstus par konkrētā reģiona Ziemassvētku zvaigznes nozīmi un tradīcijām, kas saistītas ar to. Stundu garā koncertā mūziķi ļaus piedzīvot Kristus piedzimšanas svētku mūzikas burvību un dažādību, izpildot gan latviešu komponistu, gan dažādu valstu un tautu Ziemassvētku skaņdarbus.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, ko var saņemt Rīgas Sv. Pētera baznīcā no 27. novembra.

3.Rīgas galvenās Ziemassvētku egles iedegšana un Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa atklāšana

Kur? Doma laukumā 

Kad? 2. decembrī plkst. 17.00

Koncerts sāksies uzreiz pēc galvenās Ziemassvētku egles spuldzīšu iedegšanas. Piedalās Liepājas zvanu ansamblis “Campanella”, bērnu vokālās studijas “Knīpas un knauķi” dziedātāji, solisti Sanita Sējāne un Gustavs Melbārdis, Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu aktieru kursa studenti iestudējumā “Kādas ģimenes Ziemassvētku gaidīšanas stāsts”. Pasākumu vada Gints Grāvelis

4.Koncerts “Mani Ziemassvētki...”

Kur? Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”

Kad? 1. decembrī plkst. 18.00

Dzied kamerkoris “Cantus”. “Tas ir neatlaidīgs darbs un liela atbildība - ilgus gadus noturēties Latvijas skolēnu koru augšgalā” – tā par Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu kori “Cantus” saka tā mākslinieciskā vadītāja Maruta Rozīte. Koris ir pazīstams ne tikai Latvijā, bet arī ārpus robežām. Bieži vien to dēvē arī par Latvijas vizītkarti. Šogad korim aprit 50 gadu. Koris ierakstījis savu Ziemassvētku albumu.

5.Pasākums “Rūķu gājiens”

Kur?  Kultūras centra “Iļģuciems” pagalmā un apkārtnē Brīvdabas

Kad? 2. decembrī plkst. 17.00

Pasākumā tiks izspēlēta pasaka par Ziemassvētku pīrādziņu buršanu, kuru pagatavošanai nepieciešamās sastāvdaļas būs jāsameklē gājiena laikā. Dalībniekus sagaidīs svētku vadītāji – Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" amatieru kolektīvu vadītāji un dalībnieki, iejūtoties dažādu pasaku tēlos un izspēlējot teatrālas etīdes. Pēc gājiena atklāšanas visi tā dalībnieki, nesot rokās gaismas lukturīšus, dosies ceļā uz netālu esošo Dzegužkalna parku, kur tos sagaidīs noslēpumainie pasaku rūķi un pasniegs galveno pīrādziņu receptes sastāvdaļu. Dzegužkalna estrādē dalībnieki tiks aicināti izspēlēt latviskus ticējumus, tradīcijas, rotaļas, dziesmas, lai latviskā gaisotnē atzīmētu gan Adventa laiku, gan gaidāmos ziemas saulgriežus. Pēc tam gājiena dalībnieki dosies atpakaļ uz Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" pagalmu, kur tiks iedegta Iļģuciema skaistākā svētku egle, un ar Rūķu saimnieces palīdzību uzburti Ziemassvētku pīrādziņi.

Dalība pasākumā bez maksas.

6.Koncerts “Mocarts. Klavieres.”

Kur? Kultūras centrā “Mazā ģilde” 

Kad? 2. decembrī  plkst. 18.00 Koncertā uzstāsies Elīna Šimkus (soprāns), Ernests Neimanis un Gertruda Jerjomenko (āmuriņklavieres), Jānis Tretjuks (klasicisma klarnete), baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”. Diriģents Māris Kupčs

7.Orķestra “Rīga” pirmās adventes koncerts

Kur?  Rīgas Domā 

Kad? 2. decembrī plkst. 19.00

Šajā koncertprogrammā iekļautas skaistākās klasiskās mūzikas lappuses, kas atbilstošas klusajam svētku gaidīšanas laikam. Solistu sniegumā klausītājiem būs iespēja dzirdēt A. Vivaldi, J. S. Baha, Š. Guno, L. Delība un A. Adāna vokālās kompozīcijas, tostarp populāro Ziedu duetu no operas “Lakmē”. Savukārt Orķestris “Rīga” atskaņos godbijīgo un noslēpumaino A. Korelli “Ziemassvētku koncertu”, R. Vāgnera apgaismības pārpilno “Zigfrīda idilli”, kas pirmatskaņota 1870.gada Ziemassvētku rītā, un fragmentus no P. Čaikovska baleta “Riekstkodis”. Latviešu komponistus šajā koncertā pārstāvēs Juris Karlsons. Viņa opusu “Ziemassvētku kantāte” ar Kārļa Skalbes, Austras Dāles, Elzas Ķezberes tekstiem izpildīs orķestris un soliste Ieva Parša un Emīla Dārziņa jauktais koris.

Bezmaksas ielūgumi darbdienās no 28. novembra Kronvalda bulvārī 8, laikā no plkst. 12.00 līdz 14.00 Informācija pa tālruni 67425218

8.Koncerti baznīcās

Kad? 2.decembrī

Šajā dienā sāksies arī koncertcikls „Adventa mūzikas svētki Rīgā”, kur Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā (Mārupes ielā 14, 13:00) dziedās Kārlis Kazāks, bet Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā  (Brīvības ielā 119, 13:30) muzicēs Haralds Sīmanis.