Pieteikumus apmācībām pieaugušajiem ar atlaidi 90% apmērā sāks pieņemt maija beigās

7. Maijs, 2019

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) saņēmusi rekordlielu mācību programmu pieteikumu skaitu projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ceturtās kārtas atlasē, līdz ar to strādājošo iedzīvotāju pieteikšanās mācībām pārcelta uz maija beigām. Šoreiz vairāk nekā 90 izglītības iestādes iesniegušas teju 1000 izglītības programmas, kuru vērtēšana vēl turpinās.


Mācību izmaksas 90% apmērā sedz ES fondi un valsts, 10% ir strādājošā līdzmaksājums, kuru var segt arī darba devējs. Mācības bez maksas ir strādājošajiem ar maznodrošinātās vai trūcīgās personas statusu.

Ceturtajā kārtā apstiprināto mācību programmu saraksts būs pieejams publiski mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, izsludinot pieteikšanos.

Plānots, ka pieteikšanās sāksies maija pēdējā nedēļā un turpināsies līdz jūnija beigām.

Jau ziņots, ka ceturtajā kārtā strādājošie iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs, kā arī astoņās mūžizglītības kompetencēs, kurās mācības tiks piedāvātas pirmo reizi.

Tāpat kā līdz šim mācībām maijā varēs pieteikties ikviens strādājošs vai pašnodarbināts iedzīvotājs vecumā no 25 gadiem ar nepabeigtu vai pabeigtu izglītību, kurš vēl nav paaugstinājis profesionālo kompetenci šajā projektā. 

Sīkāk par programmu uzziniet šeit un www.macibaspieaugusajiem.lv.