Pieejāmi bezmaksas HIV un hepatīta ekspresstesti

20. Maijs, 2019

Līdz 24. maijam HIV profilakses punkti visā Latvijā pievienojas Eiropas iniciatīvai un piedalās Pavasara Eiropas testēšanas nedēļā, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un vīrushepatītu B un C testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi.


Pavasara Eiropas testēšanas nedēļa norit otro gadu un ir papildinājums Eiropas testēšanas nedēļas akcijai, kas kopš 2013. gada norisinās novembra beigās. Ar saukli “Testē. Ārstē. Novērs.”, apvienojoties nevalstiskajām organizācijām, valsts institūcijām un idejiskajiem līderiem visā Eiropā, Testēšanas nedēļā piedalās arī Latvijas HIV profilakses punkti, kas speciāli šim notikumam paplašinājuši savu ikdienas darbību, rīkojot atvērto durvju dienas un organizējot izbraukuma testēšanas aktivitātes. Eksprestestu veikšana punktos ir bezmaksas, anonīma un konfidenciāla, turklāt apmeklētājs pirms un pēc testa veikšanas saņem speciālista konsultāciju.

Plašāka informācija par HIV un vietām, kur Rīgā bezmaksas var veikt HIV, B un C hepatītu testus, pieejama šeit.

Veikt B un C hepatīta testus iespējams tājās pašās vietas, kur HIV testus.

Kur iespējams veikt testus?

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “DIA+LOGS” nodrošina HIV profilakses un psiho-sociālos pakalpojumus narkotisko vielu lietotājiem un to kontaktpersonām.

Jebkuram ir iespēja bezmaksas veikt HIV testu, saņemt prezervatīvus, apmainīt šļirces, saņemt psihologa, sociālā darbinieka un HIV konsultanta konsultācijas, informāciju par šo un citām infekcijas slimībām, kā arī ar atkarību izraisošo vielu lietošanu saistītiem jautājumiem.

Pakalpojumus ir iespējams saņemt biedrības telpās Dzirnavu ielā 135, Rīgā.

Sazināties ar biedrību var arī zvanot uz tālruni 67243101 vai rakstot uz e-pasta adresi dialogs@diacentrs.lv.

Bezmaksas HIV testu iespējams veikt arī:

  • Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabā Gaiziņa ielā 7, Rīgā. Darba laiks – pirmdienās un otrdienās no 10:00 līdz 16:00, trešdienās un ceturtdienās no 10:00 līdz 15:00;
  • Slimību profilakses un kontroles centra HIV/ AIDS konsultāciju kabinetā Klijānu ielā 7, Rīgā. Darba laiks – darbdienās no 13:00 līdz 17:00.

Papildus informācija par HIV atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, sadaļā Infekcijas slimības.