Piedalies aptaujā! Vai atvērt Juglas ezeru motorizētiem kuģošanas līdzekļiem?

28. Augusts, 2018

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments (RD MVD) aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par grozījumiem Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumos, kas paredz atļaut ezerā pārvietoties ar motorizētiem kuģošanas līdzekļiem.


Viedokli var izteikt līdz 10. septembrim, aizpildot aptaujas anketu Mājokļu un vides departamenta mājas lapā.

Lai aizpildītu anketu, spiediet šeit

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē, izskatot sagatavotos grozījumus Rīgas domes 2002. gada 4. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 29 Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumi”, izvērtās diskusija par ieteikumu atcelt aizliegumu pa ezeru pārvietoties ar motorizētiem kuģošanas līdzekļiem. Sagatavotie grozījumi paredzēja Juglas ezerā turpmāk atļaut pārvietoties ar ūdensmotocikliem, motorlaivām, kuteriem, airu laivām un citiem kuģošanas līdzekļi, kas aprīkoti ar motoru.
Uzklausot visu deputātu un speciālistu argumentus, tika nolemts, ka pirms lēmuma par grozījumu apstiprināšanu jāiegūst plašāks sabiedrības viedoklis par izmaiņu veikšanu un to ietekmi Juglas ezera attīstībā.
Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes speciālisti ir izstrādājuši aptaujas anketu, kas publicēta departamenta mājas lapā. Aptauja ir anonīma un iegūtie rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā. Aptaujas anketā iekļauti pieci jautājumi un tās aizpildīšana neprasīs vairāk kā trīs minūtes.
Vienlaikus Vides pārvaldes speciālisti noskaidros dažādu ieinteresēto organizāciju viedokli. Uzrunātas tiks gan iestādes, kas atrodas ezera piekrastē, kā, piemēram, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas neredzīgo biedrība, gan dažādu nozaru pārstāvji – Latvijas ornitoloģijas biedrība, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR zivju resursu pētniecības departaments, makšķerniekus un zvejniekus pārstāvošās biedrības, Rīgas Tūrisma attīstības birojs un citas valsts un pašvaldības institūcijas.
Savu viedokli aicinātas paust arī iedzīvotāju iniciatīvu grupas.
Iesniedzot saistošo noteikumu grozījumu lēmumprojektu atkārtotai izvērtēšanai, Mājokļu un vides komitejas locekļi tiks iepazīstināti ar iedzīvotāju aptaujas apkopotajiem rezultātiem un organizāciju sniegtajiem viedokļiem.

Lai aizpildītu anketu, spiediet šeit

Plašāka informācija par Juglas ezera ieteicamo ekspluatāciju pieejama šeit - Juglas ezera raksturojums un ekspluatācijas (apsaimniekošanas) noteikumi