Pavadīsim vasaru lietderīgi: kur noritēs bezmaksas vienas dienas nodarbības bērniem?

7. Jūnijs, 2017

Tiem skolēniem, kuri nedodas uz vasaras nometnēm, uz kūrortiem, uz laukiem pie vecmāmiņas, vai citu iemeslu dēļ ir palikuši pilsētā un nezina, kā sevi nodarbināt, Rīgas dome ir sagatavojusi īpašu izklaidējoši izglītojošu programmu “Brīvā laika aktivitāšu” ietvaros.


Brīvā laika projekti ir atsevišķi pasākumi, kuri norit cikliski vai ne vairāk kā vienu dienu. Tos Rīgas pašvaldība finansē kopš 2011. gada. Atšķirībā no vasaras nometnēm, dalība šajos pasākumos ir bezmaksas, taču tie notiek tikai pilsētas administratīvajā teritorijā. Novirzieni ir dažādi – sports, māksla, pilsētas izzināšana, piedzīvojumi, utt. Projektu īstenošanas vietas ir ļoti atšķirīgas un liela daļa no tiem norisināsies apkaimēs, nevis centrā.

Tā ir iespēja interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku vasarā, lai visu dienu nesēdētu pie televizora vai mobilā telefona. Ir pasākumi, kas klasificējas kā publiski, piemēram, uz konkrētu parku var ierasties un piedalīties jebkurš garāmgājējs. Ir tādi, kuros ir ierobežots dalībnieku skaits. Piemēram, nepieciešamā inventāra dēļ. Tad ir jāpierakstās iepriekš. Daļa projektu paredzēti sākumskolas vecuma bērniem, bet ir arī pasākumi pusaudžiem.

Piemēram, projekta “Augsim kopā Latvijai!” ievaros bērniem piedāvā doties uz Kr. Barona muzeju, apmeklēt Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, lai tur izspēlētu spēles un rotaļas, kuras spēlējuši senlatviešu bērni, doties uz Mencendorfa namu, uzzināt, kas ir Brīvības pieminekļa iekšienē, un daudz ko citu. Projekts “Runcis zābakos” rīko radošu spēli bērniem, kuras laikā bērni izveidos savu tūrisma aģentūru un tikai ar piknika grozu rokās virtuāli doties uz Latvijas novadiem, paši veidos suvenīrus, atklātnītes, zīmējumus. Sporta projekts “Esi Čempions – sporto!” rīkos dažādus sporta pasākumus visas vasaras garumā bērniem no 6 līdz 14 gadu vecumam. Šeit noritēs arī basketbola sacensības, futbola un vingrošanas nodarbības un būs iespējams izmantot batutu.

Kreisā krasta mazajiem iedzīvotājiem noteikti patiks projekts “Vasaras sporta un aktīvās atpūtas dienas Imantā”, kura ietvaros noritēs gan kvesti, gan laivu pārgājieni Buļļupē. Biķernieku sporta komplekss piedāvā pavadīt vasaru uz velosipēda un piedāvā tam piemērotu pasākumu projekta “Drošais āttritenis - 2017” ietvaros. “Cita Rīga” aicina bērnus uz bezmaksas pilsētas kvestiem un izpētīt dažādas vēsturiskās tēmas – Rīgas cietumus, rīdzinieku iecienītākos ēdienus senatnē, kāpēc ir mainījušās Latvijas salas, kur robežojas senās muižas, un daudzas citas. Savukārt jauno gidu skola aicina bērnus vecumā no 10 līdz 14 gadiem uz dažādām ekskursijām dažādās Rīgas apkaimēs.

 “Āķis lūpā!” rīko trīs izbraucienus ar jahtām, uz kuriem gaida jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Viņus iepazīstinās ar jahtu uzbūvi un kuģu kapteiņiem. Pasākums neiztiks arī ar izbraucieniem pa Daugavu un izbraukšanu Rīgas līcī. “Radošās vasaras darbnīcas” iemācīs izgatavot rotājumus no ziediem, fotogrāfijas uz koka, apģērbu un aksesuārus, skolas lietas. 9-12 klašu skolēnus gaida uz pasākumiem, kas veltīti savas filmas veidošanai. Tiks apskatīts viss process no scenārija uzrakstīšanas līdz pat sevis veidotās filmas iznākšanai. “Brīvais skaļrunis” ir minifestivāls, kura ievaros uzstāsies 20 dīdžeju, kā arī būs iespēja kāpt pie mikrofona un kaut ko nolasīt publikai. “Eko turbulence pilsētā” iemācīs izgatavot dabīgo kosmētiku, vārīt zāļu tējas, radīt noderīgas lietas no koka un daudz ko citu. 

Kad un cik ilgi?

Parasti šādi projekti ilgst dažas stundas vienas dienas ietvaros. Projekts var sevī ietvert atsevišķu pasākumu vai to  ciklu, kur katra nākamā programma papildina iepriekšējo.

Cik tas maksā?

Bezmaksas.

Kur meklēt informāciju?

Papildus informācija tiks ievietota portālā e-skola.lv, sadaļā “Aktuāli”  - Skolēniem bezmaksas brīvā laika aktivitātes vasaras mēnešos. Rīgas pašvaldības līdzfinansētie projekti, kas piedāvā brīvā laika aktivitātes bērniem un jauniešiem bez maksas 2017.gada vasarā. Šeit pieejami projektu apraksti, norises laiki, pasākumu vadītāju kontaktinformācija.