Pašvaldības policija atgādina: neatstājiet bērnus un mājdzīvniekus ieslēgtus automašīnā!

27. Jūlijs, 2018

Karstuma vilnis turpinās, taču nereti tam līdzi nāk arī iedzīvotāju vieglprātība. Katru gadu karstajās dienās Rīgas pašvaldības policija saņem vairākus izsaukumus par stāvvietās esošām automašīnām, kurās ir atstāti bērni vai dzīvnieki.


Atgādinām, ka pat dažas minūtes ilga uzturēšanās sakarsušā automašīnā bērnam vai dzīvniekam var būt letāla, jo bērniem un dzīvniekiem nav tik labi attīstīta termoregulācija kā pieagušajiem.

Ja neticat, ka tiešos saules staros automašīnas salons var pamatīgi uzkarst, noskatieties video, kura beigās redzams, ka saulainā laikā automašīnas salonā iespējams pat uzcept olu.

Aicinām autovadītājus rīkoties atbildīgi un automašīnu salonos neatstāt dzīvas būtnes. Pat tad auto paredzēts novietot stāvēšanai vien uz piecām minūtēm. Savukārt, ja redzat automašīnu, kurā atstāts bērns vai dzīvnieks, aicinām nekavējoties ziņot operatīvajiem dienestiem pa tālruni 112. Šādos gadījumos policija var izsist automašīnas stiklu, bet, ja redzams, ka dzīvnieka veselība vai dzīvība ir apdraudēta, stiklu drīkst izsist jebkurš iedzīvotājs. Taču šādā gadījumā ir jāpadomā par to, cik šāda rīcība ir pamatota, lai nenāktos atbildēt par īpašuma bojāšanu.

Atgādinām: Bērniem līdz 7 gadu vecumam nepārtraukti jāatrodas vecāku vai citu pieaugušo uzraudzībā. Un bērnus nekādā gadījumā nedrīkst atstāt vienus dzīvoklī, uz ielas, kafejnīcā vai jebkurā citā publiskā vietā.