Pašvaldības policija atgādina: bērnus mašīnā ieslēgt nedrīkst

12. Jūnijs

Sakarā ar neseno gadījumu pie viena no tirdzniecības centriem, kad vecāki atstājuši bērnus mašīnā un devušies pēc pirkumiem, Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka bērnus un dzīvniekus mašīnā atstāt nedrīkst. 


Vidēji Rīgas pašvaldības policija katru vasaru saņem 2-3 izsaukumus par mašīnā ieslēgtiem bērniem. 2016. gadā policistiem nācies izsist stiklu automašīnai, lai izglābtu bērnu no pārkaršanas.

Rīgas pašvaldības policija ziņo - ja redzat mašīnā ieslēgtu bērnu vai dzīvnieku, ir jāzvana policijai pa tālruni 110 vai 112. Šādos gadījumos policija var izsist automašīnas stiklu, bet, ja redzams, ka dzīvnieka veselība vai dzīvība ir apdraudēta, stiklu drīkst izsist jebkurš iedzīvotājs. Taču šādā gadījumā ir jāpadomā par to, cik šāda rīcība ir pamatota, lai nenāktos atbildēt par īpašuma bojāšanu.

Atgādinām: Bērniem līdz 7 gadu vecumam nepārtraukti jāatrodas vecāku vai citu pieaugušo uzraudzībā. Un bērnus nekādā gadījumā nedrīkst atstāt vienus dzīvoklī, uz ielas, kafejnīcā vai jebkurā citā publiskā vietā. 

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm