Pastāstiet bezpajumtniekiem: patversmes strādā visu diennakti

5. Janvāris, 2017

Šonakt, 5.janvārī, visās septiņās Rīgas patversmēs uzturējās 795 cilvēki. Patversmes darbojas visu diennakti, jo gaisa temperatūra ir zemāka par -10.


Janvāra sākumā vidēji dienā patversmēs uzturējās 760 cilvēki, kas ir par 2,7% vairāk kā attiecīgajā laika periodā 2016. gadā, kad vidēji patversmēs uzturējās 740 cilvēki. 

Lūgums iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī,  jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113. Darba dienās darba laikā informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes Mobilo brigādi pa tālruni 27023550.

Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:

  • SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1);
  • Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” naktspatversme (Latgales priekšpilsētā Gaiziņa ielā 7).

Cilvēkus alkohola reibumā uzņem visu diennakti!

Naktspatversmes sievietēm:

  • Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā Eiženijas ielā 2);
  • Biedrības „PINS” naktspatversme (Ziemeļu rajonā Aptiekas ielā 1 korpuss 5).

Naktspatversmes vīriešiem:

  • Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā Maskavas ielā 208);
  • Naktspatversme „Zilais Krusts” (Latgales priekšpilsētā Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā);
  • SIA „V.E.L.G.” naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā Kartupeļu ielā 8).

Naktspatversmes darbosies visu diennakti, ja pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtās informācijas plkst. 8.00 āra gaisa temperatūra būs zemāka par -10 ºC.

Dienas centrs

           Decembrī Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem Katoļu ielā 57, vidēji dienā pakalpojumus saņēma 157 cilvēki. 1.decembrī dienas centrā uzturējās visvairāk cilvēku – 196, bet 31. decembrī – 137. Dienas centrs bezpajumtniekiem strādā katru dienu arī svētku laikā no plkst. 9.00 līdz 17.00. Dienas centrs ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienas centrā darbojas noliktavas-humānās palīdzības punkts. Ar Rīgas Centrālās bibliotēkas atbalstu darbojas grāmatu izsniegšanas punkts, kā arī ir nodrošināta interneta pieeja.

Zupas virtuves

2016. gada oktobrī Rīgas pilsētas pašvaldība līdzfinansēja zupas virtuves pakalpojumus līdz 600 porcijām dienā piecas reizes nedēļā, 4 vietās Rīgā (pie Āgenskalna tirgus, Kr.Barona ielā 126, Kr.Barona 56 un Laktas ielā 8, k-1). Oktobrī tika izdalītas 18 474 porcijas, no tām 12 550 porcijas līdzfinansēja Rīgas dome.

Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti. Ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām (savos traukos).

Ēdināšanas pakalpojums mazaizsargātiem

Ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto personu grupām tiek sniegts sešās vietās Rīgā (Daugavpils ielā 41, Zaļenieku ielā 40, Slokas ielā 33, Brīvības gatvē 399-601, Tvaika ielā 54/3 un Stūrmaņa ielā 25-18) darba dienās no plkst. 10.00-16.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 – 15.00, izņemot svētku dienās, katrā ēdiena izdales vietā vidēji dienā tiek nodrošināts līdz 342 porcijām. Oktobrī Rīgas dome kopā finansēja 53 675 porcijas.

Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot personalizēto elektronisko viedkarti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa: par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam; par atbilstību maznodrošinātās ģimenes (personas) statusam un par ēdināšanas pakalpojuma saņemšanu.

Lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kā arī darba dienās darba laikā informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes Mobilo brigādi pa tālruni 27023550.

Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs.

Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē - Maskavas iela 208 un Katoļu ielā 57.