Pasta namiņš Doma laukumā: uz kurieni vēstules sūta rīdzinieki?

20. Decembris, 2017

Pastaigājoties pa Ziemassvētku tirdziņu Doma laukumā, portāls Riga.lv ieskatījās ļoti neparastā mājiņā – mazajā Latvijas pastā. Un kaut gan mājiņa vairāk līdzinās piparkūku namiņam, tajā iespējams uzrakstīt īstu vēstuli ar tikpat īstu pastmarku un iemest to pasta kastītē! Normunds, kurš mājiņā strādā jau otro sezonu, pastāsta rīdziniekiem par Ziemassvētku pasta noslēpumiem.


Pastā es strādāju nedaudz vairāk kā divus gadus un jau otro gadu pēc kārtas tieši Ziemassvētku namiņā. Man patīk šis darbs – tā ir lieliska iespēja izbaudīt svētku atmosfēru ar cilvēkiem, kuri ar mīlestību nosūta vēlējumus tuviniekiem, draugiem un Ziemassvētku vecītim.

Foto: Riga.lv

Domāju, ka ideja izveidot mazu Latvijas pasta Ziemassvētku namiņu ir patiešām lieliska. Citu valstu pasta pakalpojumu sniedzējiem vajadzētu ņemt piemēru!

Pasta namiņā ienāk visdažādākie cilvēki. Ģimenes ar bērniem, lai uzrakstītu vēstuli Ziemassvētku vecītim, cilvēki gados, kuri katru gadu nosūta atklātnītes ar novēlējumiem saviem radiniekiem un kuri ienāk jau ar veselām čupām jau sarakstītu kartiņu. Mājiņā ienāk arī filatēlisti, kuri ir īpašu Ziemassvētku pastmarku meklējumos.

Foto: Riga.lv

Apsveikumus var uzrakstīt tieši mājiņā, gadās, ka kāds uzraksta 10 atklātnītes pēc kārtas un pie mums pavada ilgu laiku. Ja ir vēlme uzrakstīt garu vēstuli, to var izdarīt jau iepriekš un pie mums iegādāties aploksnes un pastmarkas, un iemest to pasta kastē. Mājiņā ir īpašs Ziemassvētku zīmogs – to var atrast tikai šeit un tas vēstulei vai sūtījumam piešķir īpašu svētku siltumu.

Tāda ir mūsdienu pasaule – gadās, ka cilvēki ienāk pasta namiņā un saka, ka jau daudzus gadus neko tamlīdzīgu nav darījuši, bet kāds to nav darījis ne reizi dzīvē un lūdz mums palīdzību. Taču visiem ļoti patīk process, ar prieku raksta un pat zīmē, pielīmē marku un aizlīmē aploksnes.

Foto: Riga.lv

Domāju, ka pasts, vēstules, pastmarkas, aploksnes – tas viss pastāvēs vēl ilgu laiku. Neskatoties uz jaunajām tehnoloģijām, papīra apsveikumi vienmēr ir kaut kas īpašs, kaut kas tieši no tevis, kaut kas tuvāks. Protams, strādājot pastā, esmu pamanījis, ka arvien mazāk cilvēku nosūta vēstules, bet ap Ziemassvētkiem viss ir tieši otrādi – tas ir īpašs laiks.

Arī es Ziemassvētkos esmu saņēmis vēstules, bet šogad pats jau esmu nosūtījis aptuveni 10 atklātnītes. Es pats izsūtīju kartiņas uz dažādām Latvijas vietām, bet mājiņā ienāk daudz tūristu un viņi sūta atklātnītes uz savām valstīm. Arī no Latvijas daudzi sūta atklātnītes uz ārzemēm. Vistālāko ceļu mēros no mūsu mājiņas uz Brazīliju izsūtītā atklātnīte. Tāpat atklātnītes ir sūtītas arī uz Austrāliju, un ne reizi vien.

Foto: Riga.lv

Katra vēstule ir īpaša. Pie mums bieži ienāk un vaicā - vai ir iespējams nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim? Ir iespējams! Mūsu mājiņā var atrast jebkura Ziemassvētku vecīša adresi: latviešu Ziemassvētku vecītim no Rūķupes, Santa Klausam no Somijas, krievu Salatēvam. Runā, ka Ziemassvētku vecīši pat sūta atbildes vēstules!

Savā vēstulē Ziemassvētku vecītim es lūgtu sev un saviem tuviniekiem prieku un veselību, un vēl to, lai visiem cilvēkiem būtu patīkamas un labas domas.

Foto: Riga.lv