Paslēpju grāmata šogad atklāj Ziemas naktis Zoodārzā

13. Decembris, 2017

15. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Zoodārza Latvijas abinieku un rāpuļu zālē notiks mākslinieces Maijas Rezenbergas pirmās ilustrāciju grāmatas “Kas dzīvo Umbrijas mežā?” atvēršana. Piedalīties šajā pasākumā aicināts ikviens apmeklētājs.


Slēpšanās jeb paslēpes ir viena no biežāk izmantotajām stratēģijām dzīvnieku pasaulē, lai izdzīvotu. To nereti ievērojuši zoodārza apmeklētāji, kuri dzīvās radības nākuši vērot karstā vasaras dienā ap pusdienlaiku – vienreiz tīģeris izlaidies laiskojas koka paēnā, otrreiz nīlzirgs baseinā pārvērties par nekustīgu akmeni un paretam laiž burbuļus, citreiz ķengurs smilšu vannā dīki sauļo vēderu, vēl kādreiz pūce kā nokaltis koka stumbenītis sēž zarā.

Bet pavisam savādāk ir agri no rīta vai vēlu vakarā – krēslas aizsegā. Tādēļ iespēju vērot dzīvnieku darbošanos šajās stundās piedāvā Ziemas naktis Zoodārzā. Un gluži loģiski, ka šis laiks ir vispiemērotākais, lai tautās laistu grāmatiņu “Kas dzīvo Umbrijas mežā?”. Tā piemērota mazākajiem lasītājiem un zīmētājiem.

Pati māksliniece par grāmatu stāsta: “Šogad sešus mēnešus pavadījām Itālijā Umbrijas mežos. Tālu no cilvēkiem, augstu kalnos, meža mājā bez elektrības, interneta un telefona, bet… mums bija klusums, sveču gaisma, siltums kamīnā un laiks radošam darbam. Bija sajūta, ka mani nepārtraukti vēro ziņkārīgas meža zvēru acis. Šeit es tos arī ieraudzīju un uzzīmēju. Visas grāmatā attēlotās ainavas ir reālas.”

Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzs

Kādi dzīvnieki Umbrijas mežos vērojuši ciemiņus no Latvijas? Izrādās, tādi paši kā mūsu pusēs sastopamie: lapsa, āpsis, vanags, pūce un vēl virkne citu. Grāmata patiks mazām krāsot gribošām rociņām, jo gan noskatītās ainavas, gan arī tajās paslēptie dzīvnieki prasīt prasās pēc krāsām.

Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzs

Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzs