Pārdaugava kļūs par Rīgas zināšanu centru

5. Oktobris, 2017

Ceturtdien, 5.oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies starptautiska konference “Kā veidot veiksmīgu pilsētu?”, kuras laikā tiks runāts un diskutēts par arhitektūras un pilsētvides pielāgošanu zināšanu ekonomikas attīstībai un mūsdienīgu zinātnes centru attīstības iespējām Rīgā un it īpaši – Pārdaugavā.


Konferencē ar referātu uzstāsies arī ievērojamais Nīderlandes urbānists-ekonomists, Amsterdamas Universitātes profesors Vilems van Vindens, kurš runās par pilsētu lomu zināšanu ekonomikas laikmetā. Konference ir ieguvusi ievērojamu nozares profesionāļu atsaucību, to kopumā apmeklēs vairāk nekā 300 interesenti.
“Šogad, pateicoties labai sadarbībai ar projektu “Live Baltic Campus” un Latvijas Nacionālo bibliotēku, mūsu tradicionālajai ikgadējai Rīgas arhitektūras aktualitātēm veltītajai Šmēlinga konferencei esam iecerējuši piešķirt pilnīgi citu mērogu – Šmēlinga konference pāraug nopietnā starptautiskā forumā, kur apskatīt un analizēt gan pie mums paveikto, gan apgūt ārvalstu pieredzi. Konferencē apskatīsim arhitektoniski unikālo Pārdaugavu – Daugavas kreiso krastu, kurā pēdējos gados realizēti nozīmīgi objekti, kas radikāli maina esošo Pārdaugavas ainavu. Aktuālais dienaskārtības jautājums ir, vai Rīgas plānotāji un lēmumu pieņēmēji dažādās valsts pārvaldes un privātajās institūcijās ir ieraudzījuši Rīgu kā zināšanu ekonomikas centru, un kas jāņem vērā, pieņemot lēmumus un plānojot jaunus objektus, lai harmoniski papildinātu un uzlabotu Pārdaugavas pilsētvidi?” uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.
Paralēli Baltijas reģiona pilsētu kontekstam konferencē īpaša uzmanība tiks pievērsta arhitektoniskajai videi Daugavas kreisajā krastā. Līdztekus unikālai publiskās ārtelpas un pilsētvides tipoloģijai, Pārdaugavā pēdējos gados veidojas koncentrēta starptautiski nozīmīga zināšanu infrastruktūra — lielākie nacionālie akadēmiskie centri (RTU, LU, RSU, RISEBA, “Turība”), Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), dinamiska uzņēmējdarbības vide (“Swedbank”, Mūkusalas biznesa centrs), kā arī starptautiskas nozīmes transporta infrastruktūra (“Rail Baltica”, lidosta “Rīga”). Lai sekmētu tālredzīgu šī potenciāla izmantošanu un plānotu ilgtspējīgu pilsētvidi, konference vēlas mudināt izvērtēt līdzšinējās vēsturiskās un tematiskās Pārdaugavas vīzijas, kā arī sekmēt daudzpusīgu publisku diskusiju redzējumu tapšanu.

Konference “Kā veidot veiksmīgu pilsētu?” norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 5. oktobrī no plkst. 9.30 līdz 19.00. Vairāk informācijaswww.arhitekts.riga.lv, kur iespējams vērot tiešraidi.