Palīgs no idejas līdz savam biznesam – "Rīgas drosmes grants"

7. Septembris, 2018

Vēl līdz 9. septembrim ir iespēja pieteikties biznesa ideju konkursā, lai pretendētu uz iespēju saņemt Rīgas pašvaldības atbalstu no programmas "Rīgas drosmes grants" agrīnas biznesa idejas attīstībai.


"Rīgas drosmes grants" ir gudra nauda – katrs dalībnieks, kurš būs izturējis konkursa pirmo kārtu, varēs pretendēt uz 2000 eiro lielu atbalstu un biznesa inkubatoru sniegto pakalpojumu nodrošinājumu.

Lai to saņemtu, interesentiem līdz 9. septembrim elektroniski jāpiesakās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajam inovatīvo biznesa ideju konkursam "Ideju kauss" mājaslapā www.idejukauss.lv, kur jāsniedz informācija par savu biznesa ideju.

18. septembrī tiks paziņoti dalībnieki, kuri izturējuši pirmo atlases kārtu un varēs pretendēt arī uz "Rīgas drosmes granta" saņemšanu.

Foto: publicitātes

Finansējuma izlietojumu administrēs galvaspilsētā esošo augstskolu – Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Banku augstskolas, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas "RISEBA" un Biznesa augstskolas "Turība" – biznesa inkubatori. Granta saņēmēji sadarbībā ar biznesa inkubatoru mentoriem varēs attīstīt un realizēt savu biznesa ideju, izmantojot piešķirto finansējumu.

Kopējais 2018. gadā Rīgas pašvaldības piešķirtais finansējums "Rīgas drosmes grantam" ir 50 000 euro.

Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubators dalībniekiem sniegsiespēju piedalīties pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās, kur motivējošā vidē varēs apmeklēt nodarbības, saņemt informatīvu atbalstu no mentoriem un biznesa koučiem, izmantot darba telpas Rīgas centrā, kā arī pretendēt uz vēl vienu naudas grantu. Arī Ekonomikas un kultūras augstskolas biznesa inkubators sniegs nepieciešamās zināšanas, pieredzi un kompetenci, strādājot kopā ar tā speciālistiem un absolventiem.

Rīgas Tehniskās universitātes "IdeaLAB" nodrošina iespēju radīt produkta prototipu ar modernu iekārtu palīdzību. Tā ir iespēja sākotnējo ideju, kas ir tikai galvā, jau gatavā veidā uzlikt uz galda un dot to apskatīt, aptaustīt arī citiem, bet pēc tam kopīgi ar mentoru nonākt pie secinājuma, vai šī ideja arī citiem šķiet tikpat uzrunājoša un vai ar to ir iespējams uzsākt savu uzņēmējdarbību.

Banku augstskolas Biznesa inkubators piedāvā jaunajiem uzņēmējiem iespēju būt vietā, kur satiekas uzņēmīgie ar darītājiem, lai nodrošinātu gan praktisku, gan konsultatīvu atbalstu, sākot ar idejas attīstīšanu līdz pat realizācijai.

RISEBA un biznesa inkubatora mentori un biznesa kouči, kuri paši ir augstskolas absolventi un sertificēti kouči, ar savām zināšanām un kompetenci nodrošinās unikālu iespēju palīdzēt attīstīt biznesa ideju tieši radošajās industrijās un sociālajā uzņēmējdarbībā.

"Turības" biznesa inkubators katru nedēļu rīko apmācības ar mentoriem, meistarklases ar lieliskiem lektoriem un pasniedzējiem, tīklošanas un cita veida kvalitatīvus pasākumus. "Rīgas drosmes granta" dalībniekiem pirmos drosmīgos soļus ceļā uz savu biznesu palīdzēs spert 15 tā mentori, pieredzējuši uzņēmēji, kuri pārstāv arī dažādas uzņēmēju biedrības.

"Ar 2000 eiro ir iespēja uzsākt sākumā mazu biznesu, kas savukārt nākotnē palīdzēs uzturēt savu ģimeni un tad citas ģimenes, jo tiks radītas jaunas darbavietas. Tas ir tas, kas nepieciešams mūsu valstī un mūsu pilsētā, mēs gribam iedrošināt biznesa iesācējus: nāciet, mēģiniet! " akcentē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Armands Krūze. Galvenais nosacījums “Rīgas drosmes granta” saņemšanai – vēlme un drosme uzsākt jaunu, nebijušu biznesu un īstenot to Rīgā.

"Rīgas drosmes granta" iniciators Oskars Putniņš norāda, "Daudzu gadu garumā pats esmu izmēģinājis dažādus finanšu atbalsta instrumentus gan Latvijā, gan citās valstīs, un sākumā, protams, grūtākais piesaistīt finansējumu ir agrīnā biznesa idejas stadijā, kad tai īsti vēl neviens netic. Tādēļ "Rīgas drosmes grants" šādā brīdī noteikti ir ne tikai gudra, bet arī diezgan ievērojama nauda, kas palīdzētu idejai ieskrieties."

Savukārt Rīgā bāzētā latviešu jaunuzņēmuma "Gamechanger Audio", kas ražo unikālus, inovatīvus ģitāru pedāļus, līdzdibinātājs Didzis Dubovskis atzīst – ja komandai tās pašā darbības sākumā būtu bijis tāds atbalsta rīks kā "Rīgas drosmes grants" jeb finansējums uzņēmējdarbības sākšanai, viss noteikti uz priekšu būtu attīstījies daudz ātrāk: “Kad mūsu pirmais produkts bija tikai prototipa izstrādes stadijā, jau startējām grantu programmā "Atspēriens". Jāatzīst, ka pirmajā reizē mūsu idejai nenoticēja un neizdevās piesaistīt finansējumu. Pēc tā nepadevāmies un piedalījāmies vēlreiz, otrajā reizē iegūstot atbalstu.” Kopš tā brīža uzņēmums jau aizsniedzis klientus, kuru vidū ir pasaulslaveni mūziķi.

Visa informācija par “Rīgas drosmes grantu” atrodama - ŠEIT.

 Programma "Rīgas drosmes grants" ir Rīgas pašvaldības finanšu atbalsta instruments, kuru īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.