Pacientu vajadzībām Rīgas 1. slimnīcai nodoti divi elektroskūteri (FOTO)

15. Oktobris, 2018

Piektdien Rīgas 1. slimnīcas lietošanā tika nodoti divi elektroskūteri, lai atvieglotu pacientu pārvietošanu slimnīcas teritorijā. Tas darīts Starptautiskā "BSR Electric" projekta ietvaros. Šis projekts saņēmis Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2014. -2020. gadam finansējumu.


Latviju projektā pārstāv Rīgas enerģētikas aģentūra. Projekta mērķis ir veicināt e-mobilitāti, izpētot neizmantotos potenciālos veidus un demonstrējot dažāda veida e-mobilitātes risinājumus, piemēram, elektrisko pilsētas loģistiku, e-velosipēdu, e-autobusu, e-skūteru un e-prāmju izmantošanu. Katra no projekta valstīm ir izvēlējusies apskatīt vienu no e-mobilitātes risinājumiem.

Projekta īstenošanai tika izvēlēta Rīgas 1. slimnīca ar mērķi izpētīt elektroskūteru izmantošanas iespējas, lai nodrošinātu sociālo integrāciju, jeb, citiem vārdiem sakot, atvieglotu pārvietošanos vietās, kur cilvēkiem ir ierobežotas iespējas.

Foto: publicitātes

Projekta, kas ilgs divus gadus, laikā Rīgas 1. slimnīcai būs unikāla iespēja lietot e – skūterus, apzināt to izmantošanas efektivitāti - kā tie atvieglo pacientu aprūpi - un izlemt, vai nākotnē šādu praksi varētu turpināt.

“Agrāk izmantots tikai roku darbs…”


Citiem vārdiem sakot, vienkārši slimnieku transportēšanas ratiņi.  “Tika tērēts daudz spēku un laika,” ar Rīga.lv dalījās slimnīcas valdes locekļi. “Tikko sanitāri bija aizveduši vienu pacientu, bija jau jāskrien pakaļ nākamajam. Tagad būs vienkāršāk. Jo īpaši vecāka gadagājuma pacientiem, kuri tagad uz izmeklējumiem tiks vesti ar skūteriem. Atzīmēšu, ka katram skūterim maiņas laikā tiks “piesaistīts” noteikts atbildīgais cilvēks, kurš tos arī vadīs. Visā ir jābūt noteiktai kārtībai. Turpmāk mēs atvēlēsim atsevišķu telpu uzlādei, bet darba laikā skūteri stāvēs gaiteņos pie lifta. Protams, šī slimnīcai nav pirmā pieredze ar e-transportu. Rīgas 1. slimnīcas rīcībā jau trīs gadus ir viens elektromobilis Volkswagen E-Up. Tas brauc gan pa medicīnas iestādes teritoriju starp korpusiem, gan pa visu Rīgu.”


Pāris interesanti skaitļi


Tuvākajā laikā skūterus vēlas aprīkot ar spidometriem, lai statistikas dēļ izsekotu, cik kilometru dienā tie nobrauc. Starp citu, vēja ātrumā traukties pa garajiem slimnīcas gaiteņiem īpaši nesanāks – drošības nolūkiem šiem pārvietošanās līdzekļiem uzstādīts ātruma ierobežojums. Maksimālais pārvietošanās ātrums ir 10 kilometri stundā. Katra skūtera svars ir nedaudz vairāk kā 300 kilogrami. Vienā uzlādē e-skūteris var nobraukt līdz pat 30 kilometriem. Turklāt skūteri ir aprīkoti ar īpašiem skaņas signāliem, lai tie būtu sadzirdami no attāluma. Jo, kā zināms, elektriskais transports pārvietojas praktiski bez skaņas. Skūteriem ir divu gadu garantija. Aptuvenais akumulatoru kalpošanas laiks ir četri gadi.

Rīgas 1. slimnīca atbalsta inovatīvus risinājumus, kas attiecas uz pacientu ārstniecības un aprūpes procesiem un pacientu un ārstu vārdā izsaka pateicību Rīgas enerģētikas aģentūrai un Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrībai par sadarbību!

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv