Pabeigta ūdensvada izbūve Jaunciema gatvē posmā pie Langas upes

8. Maijs

Šonedēļ tiks pabeigta ūdensvada izbūve aptuveni 200 metru garā posmā Jaunciema gatvē pie tilta pār Langas upi. Ūdensvada izbūvi šajā posmā nācās veikt ar atklātās tranšejas metodi, un satiksmes organizēšanai vienā joslā izmantot luksoforus. Tā kā braukšanu aizliedzošās darbības cikls bija tikai trīs minūtes, būtiski transportkustības sastrēgumi Jaunciema gatvē neveidojās.


Ūdensvada izbūves darbi Jaunciema gatvē turpināsies nākamnedēļ, kad tie uzsāksies posmā aiz krustojuma uz Carnikavu, Jaunciema virzienā. Tie notiks ar beztranšejas metodi. Pašā krustojumā darbus plānots veikt vēlāk, kad iesāksies atvaļinājumu laiks un skolēnu brīvlaiks, lai mazinātu iespējamo apgrūtinājumu satiksmei. Projekta realizācijas gaitā notikušas tā korekcijas šķērsojuma pāri Langas upei posmā: lai neapgrūtinātu upju transporta kustību, ūdensvads šķērsos upi vienā līmenī ar tiltu, nevis zem tā, kā tas sākotnēji bija iecerēts.

Ūdensvada izbūve Jaunciema gatvē ir apjomīgākais šāda veida projekts, kas tiek finansēts no SIA “Rīgas ūdens” līdzekļiem. Šī projekta realizācija Jaunciema iedzīvotājiem garantēs drošāku un kvalitatīvāku ūdensapgādi. Ūdensvads tiek izbūvēts posmā no Jaunciema gatves 326 līdz Jaunciema gatves un Gaileņu ielas krustojumam. Kopējais šī posma garums ir 5,4 kilometri, tā būvniecībā tiks ieguldīti aptuveni 2,6 miljoni eiro. Pašlaik izbūvēti jau 3,5 kilometri ūdensvada, visus darbus plānots pabeigt līdz septembrim.