Orķestris „Rīga” aicina uz bezmaksas koncertu VEF Kultūras pilī

29. Decembris, 2017

Svētdien, 7. janvārī, plkst. 18.00 orķestris „Rīga” un tā mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns aicina uz krievu klasiskās mūzikas un dzejas programmu „Ziemas gleznas”, kas notiks VEF Kultūras pilī. Tajā skanēs pasaulē pazīstami Pētera Čaikovska, Modesta Musorgska, Arama Hačaturjana un Dmitrija Šostakoviča mūzikas šedevri. Kopā ar orķestri „Rīga” uzstāsies izcilais pianists Andrejs Osokins, koncertu bagātinās aktrises Ņinas Ņeznamovas krievu autoru dzejas lasījumi oriģinālvalodā.


Uzmanību! Visi ielūgumi uz orķestra "Rīga" bezmaksas koncertu 7. janvārī ir beigušies jau pirmo pāris stundu laikā. Diemžēl uz šo koncertu ielūgumi vairs nav pieejami!

Orķestris “Rīga” pateicas visiem, kuri aktīvi interesējās par bezmaksas ielūgumiem uz koncertu "Ziemas gleznas" 7. janvārī VEF Kultūras pilī! Visi bezmaksas ielūgumi gan zālē, gan balkonā ir izdalīti un vairs nebūs pieejami - arī stundu pirms koncerta VEF Kultūras pilī tie vairs nebūs!

Krievu klasiskās mūzikas un dzejas programma „Ziemas gleznas” ir veltīta aptuveni 350000 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju – pareizticīgajiem un vecticībniekiem, kuri 7. janvārī svin Ziemassvētkus.

Koncerta programmā iekļauti Pētera Čaikovska skaņdarbi – polonēze no operas „Jevgēņijs Oņegins” un ziedu valsis no baleta „Riekskodis”. Orķestra „Rīga” sniegumā izskanēs „Adagio” no Arama Hačaturjana baleta „Spartaks”.

Andrejs Osokins, kurš ir viens no vadošajiem Latvijas pianistiem, koncertā interpretēs enerģisko un priekpilno D. Šostakoviča „Otro klavierkoncertu”, kas tieši pēdējos gados iekarojis lielu popularitāti pasaulē. Komponists sacerēja „Otro klavierkoncertu” 1957. gadā savam deviņpadsmitgadīgajam dēlam Maksimam, lai viņa dzimšanas dienā dāvinātu gaišu, jauneklīgu mūziku.

Koncerta centrālais skaņdarbs būs krievu klasiķa Modesta Musorgska monumentālā programmatiskā svīta „Izstādes gleznas”, kura pārlikumu orķestrim „Rīga” veidojis Boļeslavs Voļaks. Svītu „Izstādes gleznas” M. Musorgskis ir veltījis sava drauga, krievu mākslinieka un arhitekta Viktora Hartmaņa piemiņai. 1874. gada februārī Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā tika atklāta izstāde ar vairāk kā 400 V. Hartmaņa darbiem. Tās apmeklējums M. Musorgskim sniedza iedvesmu „Izstādes gleznu” komponēšanai. Šī svīta ir kā fantāzijas uzburta muzikāla pastaiga pa gleznu galeriju. Svītas desmit daļu radīšanai komponists par pamatu izmantojis V. Hartmaņa zīmējumus un akvareļus, starp tiem pazīstamākie ir „Rūķis”, „Neizšķīlušos cālēnu balets”, „Katakombas”, „Tiljerī dārzs”, „Varoņu vārti Kijevā”. Mūzikā dzirdams spēcīgs tautiskais kolorīts, kas parādās viegli uztveramās melodijās, sadzīvisko ainu burzmā un pasaku tēlos.

Ar Rīgas pašvaldības atbalstu ieeja koncertā ir ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami no 4. janvāra darba dienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 14.00 Kronvalda bulvārī 8, kā arī stundu pirms koncerta VEF Kultūras pilī.